۱۶:۵۷ - ۱۳۹۲/۰۷/۲۴ افشای نفوذی‌های معاون وزیر علوم در انجمن‌های اسلامی (1)

تعیین تکلیف مسئول سابق بسیج برای دفتر تحکیم!

نفوذی‌ها برنامه گسترده‌ای برای تضعیف از درون انجمن‌های اسلامی داشته و تلاش می‌کنند با جلوگیری از ورود انجمن‌های اسلامی به شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت - به ویزه انجمن‌هایی مثل انجمن دانشگاه تبریز، دانشگاه گیلان، علوم پزشکی کرمان و... که دو تا سه دهه در شورای عمومی و مرکزی دفتر تحکیم وحدت حضور داشته‌اند - این اتحادبه را به یک تشکل کوچک اصولگرا همسو با جبهه پایداری تبدیل کنند.

174-19مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): برنامه غیرقانونی اخیر هشت انجمن اسلامی تحت عنوان انتخابات شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، رد پای جریانات نفوذی در انجمن‌های اسلامی و دفتر تحکیم وحدت را بیش از پیش نشان می‌دهد.
نمونه این مسئله، مصاحبه فردی است که سوابق جالبی در بسیج دانشجویی دارد.

مصاحبه با مخالفان دفتر تحکیم!

وی اخیرا در مصاحبه با سایت تندروی «خبرنامه دانشجویان ایران» که توسط اعضای تشکل اتحادیه انجمن‌های مستقل اداره شده و همواره مواضع موهنی علیه دفتر تحکیم وحدت داشته و مانع از پیوستن چند انجمن به ای تشکیلات شده است، ضمن تأکید بر برگزاری نشست روزهای ۲۵ و ۲۶ مهرماه در دانشگاه امیرکبیر، “برخی حاشیه سازی های صورت گرفته شده در روزهای اخیر را محصول رفتارهای قانون شکنانه یک عضو اخراجی این تشکل دانشجویی” دانسته است!
وی که بعد از ورود به انجمن دانشگاه علامه به سرعت عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت شده، افزوده: “بررسی های ما نشان می دهد که عده ای با دارا بودن ارتباطات غیردانشگاهی و خارج از مجموعه دفتر تحکیم وحدت تلاش دارند تا ضمن عدم تمکین به مصوبات قانونی شورای عمومی این تشکل با جلوگیری از برگزاری انتخابات شورای مرکزی زمینه برخی امتیازگیری های سیاسی را فراهم کنند.”
این اظهار نظرها در حالی است که به گواهی رسانه‌های اصولگرا، وی پیش از آنکه وارد انجمن اسلامی شود، مسئول بسیج دانشجویی همان دانشکده بوده است!
روز گذشته (۹۲/۰۷/۲۳) خبرگزاری فارس در گزارشی با عنوان “برگزاری مناظره در سلف اساتید با حضور بچه‌گربه‌ها” از حواشی مناظره دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی بین نمایندگان بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی خبر داد و نوشت:
“ظهر دیروز دوشنبه ۲۲ مهرماه مناظره‌ای با موضوع «مذاکره با آمریکا، برد یا باخت؟!» با حضور نمایندگان بسیج دانشجویی و انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبایی در محل دانشکده مدیریت و حسابداری این دانشگاه برگزار شد… گروهی از مخالفان افراد منتخب انجمن اسلامی نیز عقیده داشتند حسین غیبی نماینده منتخب انجمن اسلامی دانشگاه نیز در سال‌های گذشته ریاست بسیج این دانشگاه را بر عهده داشته است.”

برنامه نفوذی ها چیست؟

به نطر می‌رسد نفوذی‌ها برنامه گسترده‌ای برای تضعیف از درون انجمن‌های اسلامی و دفتر تحکیم وحدت داشته و تلاش می‌کنند با جلوگیری از ورود انجمن‌های اسلامی به شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت – به ویزه انجمن‌هایی مثل انجمن دانشگاه تبریز، دانشگاه گیلان، علوم پزشکی کرمان و… که دو تا سه دهه در شورای عمومی و حتی شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت حضور داشته‌اند – این اتحادبه را به یک تشکل کوچک اصولگرا همسو با جبهه پایداری تبدیل کنند.
این جریان اقلیت در طول سالهای اخیر مانع از برگزاری جلسات شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت – که عالی‌ترین نهاد تصمیم گیر در اتحادیه انجمن‌های اسلامی است – شده و عملا اجازه ورود انجمن‌های اسلامی غیرعضو را به آن نمی‌دهند تا بتوانند انتخابات شورای مرکزی دفتر تحکیم را به صورت انتصابی از میان انجمن‌های اصولگرا انتخاب کنند. این اقدامات از یک سو با اعتراض اکثریت انجمن‌های اسلامی که بخشی از آنها در حال حاضر در شورای عمومی و مرکزی تحکیم حضور دارند روبرو شده و از سوی دیگر اعتراض انجمن‌های غیرعضو را در پی داشته است که خواهان حضور در شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت و برگزاری انتخابات شورای مرکزی به صورت شفاف، قانونی با حضور همه انجمن‌ها هستند.
از سوی دیگر بیش از ده هیئت موسس انجمن اسلامی در دانشگاه‌های مختلف تشکیل شده که از یک سو روسای دانشگاه‌ها در طول هشت سال دولت گذشته از صدور مجوز آنها خودداری می‌کنند و از سوی دیگر اقلیت افراطی دفتر تحکیم وحدت مانع از حمایت اتحادیه از آنان می‌شود.

دخالت های معاون وزیر علوم 
این در حالی است که اعتراض این تشکل‌ها به عدم صدور مجوز فعالیت‌شان توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت، وارد مجلس شورای اسلامی شده و جمعی از نمایندگان مجلس خواستار طرح سوال از وزیر علوم دولت دهم (کامران دانشجو) در صحن علنی مجلس شدند که البته پس از روی کار آمدن دولت جدید از مسئولیت وزارت کنار گذاشته شد.
با این حال آقای خواجه سروی که از سوی کامران دانشجو به عنوان معاون غرهنگی و اجتماعی وزارت علوم منصوب شده بود، همچنان در این مسند حضور دارد و بر رویکرد غیرقانونی خود در عدم صدور مجوز فعالیت پافشاری می‌کند. وی همچنین اخیرا با صدور حکمی، یکی از مشاورانش به نام مصطفی دزفولی را نماینده هیئت نظارت بر تشکل‌های اسلامی در انتخابات دفتر تحکیم وحدت کرده است. آنهم در شرایطی که هنوز دفتر تحکیم انتخابات خود را در دستور کار قرار نداده و درخواستی از هیئت نظارت جهت معرفی نماینده ناظر نداشت.
از سوی دیگر معرفی آقای دزفولی که در گذشته از فعالان انجمن اسلامی امیرکبیر بوده و امروزه گرایشات افراطی راست‌گرایانه دارد، بدون برگزاری جلسه رسمی هیئت نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان و حضور رئیس هیئت (دکتر توفیقی، سرپرست وزارت علوم) و دکتر هاشمی (وزیر بهداشت) صورت گرفته که تخلفی آشکار به شمار می‌آید.
مصطفی دزفولی که در حال حاضر یکی از مدیران کل و مشاورین آقای خواجه سروی است، بورسیه دکترای دانشگاه علم و صنعت نیز هست. اعطای بورس تحصیلی به کسی که کارمند وزارت علوم است نیز نمونه دیگری از تخلفات آشکار وزارت علوم است. سایت مبارزه در گزارش دیگری به افشای باند بورسیه‌های وزارت علوم که برخی از آنان اعضای همسو با وزارت علوم در تشکل‌های دانشجویی و برخی کارمندان وزارت علوم هستند، خواهد پرداخت.

::::::

۱ دیدگاه

  1. [...] انجمن اسلامی و سپس عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت مطرح شود که در سال‌های گذشته ریاست بسیج دانشکده را بر عهده [...]

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

- 3 = 2