۱۰:۲۸ - ۱۳۹۲/۰۱/۲۷ نماینده مردم تهران در مجلس:

بسیاری از دانشگاهها در تأسیس انجمن اسلامی بلاتکلیف اند

دانشگاههای علم و صنعت تهران، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه اراک، دانشگاه های جندی شاپور و چمران اهواز و دانشگاه های بجنورد و فسا از جمله مراکز آموزشی هستند که طی دوسال گذشته درخواست صدور مجوز تاسیس انجمن های اسلامی از سوی آنها مطرح شده است. احمد توکلی، الیاس نادران، حسین نجابت، نمایندگان مردم تهران ری شمیرانات و اسلامشهر، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت، احمد امیر آبادی فراهانی نماینده مردم قم، جواد جهانگیرزاده نماینده مردم ارومیه از امضا کنندگان سوال از وزیر علوم درباره تأسیس انجمنهای اسلامی هستند.

«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): نماینده مجلس شورای از بلاتکلیفی تکلیفی بسیاری از دانشگاهها در تاسیس انجمنهای اسلامی به علت عدم دریافت مجوزهای لازم خبر داد.

احمد توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به احضار وزیر علوم به مجلس در خصوص ممانعت از تاسیس انجمنهای اسلامی در برخی دانشگاههای کشور، اظهار داشت: سوالی در این زمینه مطرح کردیم که پس از دعوت از وزیر علوم پاسخهای لازم را می شنویم.

وی با بیان اینکه معتقدیم قانون، حقوق شهروندی را تعیین می کند، افزود: اگر قانون گفت یک عده ای می توانند در قالب ضوابطی، انجمن تاسیس کنند و این حق هم قانونی شده ایفای آن وظیفه قانونی است پس دیگر نباید مانع تراشی صورت گیرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی از بلاتکلیفی اکثر دانشگاههای کشور در تاسیس انجمنهای اسلامی خبر داد و درباره سوال از کامران دانشجو در این باره، گفت: به این دلیل که هنوز از وزیر علوم دعوت نشده و پاسخی دریافت نکردیم، نمی توان قاطعانه گفت که در این زمینه خطایی صورت گرفته، اما فرض را بر این می گذاریم که ممکن است جوابی داشته باشد؛ اگر قانع شدیم که هیچ، در غیر اینصورت باید به صحن علنی مجلس بیاید و پاسخ دهد.

به گزارش مهر، کامران دانشجو پیش از این در پاسخ به مهر در خصوص ممانعت از تاسیس انجمنهای اسلامی در دانشگاهها، اظهار داشت: زمانی که وزیر شدم ۱۳۶ انجمن اسلامی در دانشگاهها فعالیت می کرد اما این تعداد هم اکنون به ۲۳۴ انجمن افزایش یافته است.

وی ادامه داد: سیاست ما براین است که انجمن ها و تشکلهای اسلامی در دانشگاهها فعال باشند اما بالاخره دانشگاهها هم باید برای تاسیس این تشکلها مکان و امکانات لازم را داشته باشند.

توکلی پیش از این اعلام کرد که دانشگاههای علم و صنعت تهران، دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشگاه اراک، دانشگاه های جندی شاپور و چمران اهواز و دانشگاه های بجنورد و فسا از جمله مراکز آموزشی هستند که طی دوسال گذشته درخواست صدور مجوز تاسیس انجمن های اسلامی از سوی آنها مطرح شده است.

احمد توکلی، الیاس نادران، حسین نجابت، نمایندگان مردم تهران ری شمیرانات و اسلامشهر، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت، احمد امیر آبادی فراهانی نماینده مردم قم، جواد جهانگیرزاده نماینده مردم ارومیه از امضا کنندگان سوال از وزیر علوم درباره تأسیس انجمنهای اسلامی هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

- 3 = 5