۱۲:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۷

جوابیه نشریه باران دانشگاه علوم پزشکی کرمان

این مصداق بارز سیاه نمایی و شانتاژ خبری بر ضد تشکل ریشه دار انجمن اسلامی دانشجویان است، تشکلی که در یک و نیم سال اخیر از در دوستی وارد شده و راه خود را برای ادای دین به کشور و جامعه می پیمود. اینکه عده ای از جوفروشان گندم نما با لباس دوستی وارد شده و در سخت ترین لحظات بزرگترین ضربه ها را به دوستان خود وارد میکنند و موضوعی را که در سطح دانشگاه حل شده بود، به بیرون از دانشگاه منتقل میکنند.

مبارزه(رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

نشریه دانشجویی باران در دانشگاه علوم پزشکی کرمان نسبت به حواشی ایجاد شده پیرامون این نشریه و انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کرمان با انتشار جوابیه ای واکنش نشان داد. اعضای این نشریه از برچسب زنی های ناجوانمردانه و خیانت جوفروشان گندم نما در این جوابیه انتقاد کردند.

متن کامل این جوابیه در ادامه می آید :

“یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِن جَاءکُمْ فَاسِقٌ بِنَبَأٍ فَتَبَیَّنُوا أَن تُصِیبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِینَ”

“ای مؤمنان، هر گاه فاسقی خبری برای شما آورد تحقیق کنید، مبادا از روی نادانی به قومی رنجی رسانید و سخت از کار خود پشیمان گردید.”( حجرات ۶)

چندی پیش در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان شماره دوم نشریه مستقل باران با تیراژ محدود (۶۰ نسخه) وبه همراه همین تعداد بسته فرهنگی (شامل سی دی حاوی کتاب، کلیپ و سخنرانی در مورد روز مبارزه با خشونت و افراطی گری) توزیع شد.

متاسفانه به دلیل اشتباه سهوی تهیه کنندگان محتویات بسته فرهنگی، به همراه سی دی، آهنگ قدیمی یکی از خوانندگان زن مقیم خارج از کشور نیز توزیع شد. هیچ کدام از اعضای نشریه باران بالاخص مدیرمسئول ادعای عصمت ندارند و تمام مسئولیت این اقدام را به گردن میگیرند. اما در این میان یکی از تشکل های دانشگاه که تعداد اعضای فعال آن به تعداد انگشتان یک دست نیز نمی رسد، بدون توجه به مطالب نشریه، با فرافکنی و نشر اکاذیب و برچسب های ناجوانمردانه به دانشجویان فعال در نشریه و مسئولین دانشگاه و معرفی کردن آنها به عنوان های « تازه به دوران رسیده، اهل شعار، انحرافی، ابزار بیگانه، عامل دفع غیرت و حیا از جامعه اسلامی! و در نهایت بی انصافی، بی خدا جلوه دادن آنها» در یکی از سایت های محلی کرمان و به تبع در سایر سایت های مرتبط عاملی  برای بر هم زدن فضای گفتمان و تعامل مابین تشکل ها_بالاخص انجمن اسلامی دانشجویان با تشکل یاد شده_ شدند.

در بیانیه این تشکل نشریه باران را به انجمن اسلامی دانشجویان نسبت دادند و اصلِ اتفاقِ، یعنی پخش سهوی این آهنگ را به انجمن اسلامی دانشجویان نسبت دادند، در صورتی که باران نشریه ایست مستقل و وابسته به هیچ تشکل و نهاد خاصی نیست.

این مصداق بارز سیاه نمایی و شانتاژ خبری بر ضد  تشکل ریشه دار انجمن اسلامی دانشجویان است، تشکلی که در یک و نیم سال اخیر از در دوستی وارد شده و راه خود را برای ادای دین به کشور و جامعه می پیمود. اینکه عده ای از جوفروشان گندم نما با لباس دوستی وارد شده و در سخت ترین لحظات بزرگترین ضربه ها را به دوستان خود وارد میکنند و موضوعی را که در سطح دانشگاه حل شده بود، به بیرون از دانشگاه منتقل میکنند. آیا جز مصداق این شعر شیخ اجل هستند؟

دوست مشمار آن که در نعمت زند                                         لاف یاری و برادر خواندگی

دوست آن دانم که گیرد دست دوست                                   در پریشان حالی و درماندگی

اینک ایشان به جای دست گیری در این اشتباه سهوی، در آتش افروزی و سیاه نمایی هیچ چیز کم نگذاشتند و هزاران تهمت نثار اعضای نشریه باران و انجمن اسلامی دانشجویان کردند و مانند همیشه فرض را بر تئوری همیشگی توطئه گرفتند و این موضوع حل شده را به خارج از دانشگاه و به سایت های خرد و کلان باز کرده اند و آن را دست مایه جان گرفتن دوباره اختلافات و تشنج های گذشته قرار دادند.                                                                                                    و در آخر باز هم نشریه باران از پخش سهوی این آهنگ، از تمام دانشجویان عزیز و مسئولین دانشگاه خصوصا معاونت دانشجویی و فرهنگی و حراست دانشگاه که با خیرخواهی و دلسوزی در این مدت همواره پشتیبان دانشجویان و مایه دلگرمی آنها بوده اند، عذر خواهی میکند.

اعضای نشریه باران

::::

۱ دیدگاه

  1. 13 :

    گر بدی گفت حسودی و رفیقی رنجید
    گو تو خوش باش ک ما گوش ب احمق نکنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

22 - 15 =