۱۷:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵ جریان اصلاح‌طلبی باید به دنبال رویکرد جدیدی باشد

عدالت و پایبندی به ارزش‌ها از شاخصه‌های اصلی خط امام است

تشکل‌های دانشجویی نباید از مسیری که آغاز کردند خسته شوند و باید مسئولیت‌پذیر باشند ،به نگاه امام خمینی به فعالیت‌های سیاسی دانشجویان اشاره کرد و گفت:عدالت و پایبندی به ارزش‌ها از شاخصه‌های اصلی خط امام است.مردم در زمان پیروزی انقلاب اسلامی به خاطر ارزشها به سمت امام آمده بودند و کسانیکه پیرو خط امام هستند بدانند که از ارزشها نباید عدول کرد.

مبارزه(رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام)-دانشگاه:

در آستانه سال تحصیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور،جمعی از فعالان طیف‌های مختلف دانشجویی با رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی دیدار کردند.

دکتر محمدرضا عارف در این دیدارهای جداگانه با تسلیت ایام سوگواری ماه محرم، امام حسین (ع) را یک مصلح و آرمانخواه  واقعی دانست و با بیان اینکه حرکت اصلاحی امام حسین (ع) جنبش عدالتخواهانه را در تاریخ زنده نگه داشت ،گفت: انقلاب اسلامی ایران متاثر از عاشورا و یاد و خاطره آن است. استبدادستیزی، استعمار ستیزی، عدالت خواهی، آزادگی و آزادی خواهی نقش بسیار مهمی در انقلاب  اسلامی  ایران داشت و دانشجویان باید این مطالبه را از مسئولان و دست اندرکان داشته باشند که  آیا بعد از گذشت ۴۰ سال از عمر انقلاب آزادی و عدالت که به دنبال آن بودیم تا چه میزان محقق شده است؟

بی انگیزگی  آفت جنبش دانشجویی است

وی تشکل‌های دانشجویی را به حفظ سرمایه اجتماعی توصیه کرد و با انتقاد از رکود فعالیت‌های دانشجویی در دانشگاه ،بی انگیزگی را آفت جنبش دانشجویی دانست و گفت:تشکل‌های دانشجویی نباید پاسخگوی عملکرد دولتها باشند بلکه باید مطالبه‌گر باشند و از مسئولان کشور در همه قوا بخواهند پاسخگوی عملکردشان باشند.متاسفانه دانشگاه های ما در جایگاه اصلی خود قرار ندارند.

رئیس فراکسیون امید نگاه نقادانه برای اصلاح وضع موجود را از خصلت‌های بارز تشکل‌های دانشجویی برشمرد و گفت: در این شرایط خاص و برای برون رفت از آن ،دانشجویان و دانشگاهیان باید مسئولین را با نقد مشفقانه خود برای اصلاح امور و پاسخ به مطالبات بویژه در حوزه های اقتصادی و اجتماعی کمک کنند.

مسئولان برای ارائه مجوز فعالیت با تشکلهای دانشجویی همکاری کنند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور مختلف تشکل‌های مختلف دانشجویی با گرایش‌های مختلف را برای دانشگاه فرصت دانست و از مسئولان خواست در ارائه مجوزهای قانونی برای فعالیت تشکل‌های دانشجویی با آنها همراهی داشته باشند و با همه تشکل‌ها و اتحادیه‌های دانشجویی صرفا بر اساس قانون عمل کنند.

عدالت و پایبندی به ارزش‌ها از شاخصه‌های اصلی خط امام است

وی با بیان اینکه تشکل‌های دانشجویی نباید از مسیری که آغاز کردند خسته شوند و باید مسئولیت‌پذیر باشند ،به نگاه امام خمینی به فعالیت‌های سیاسی دانشجویان اشاره کرد و گفت:عدالت و پایبندی به ارزش‌ها از شاخصه‌های اصلی خط امام است.مردم در زمان پیروزی انقلاب اسلامی به خاطر ارزشها به سمت امام آمده بودند و کسانیکه پیرو خط امام هستند بدانند که از ارزشها نباید عدول کرد.

پایبندی اصلاح‌طلبان به ارزش‌ها بیش از  برخی مدعیان و صاحبان تریبون است

عارف یا یاددآوری فعالیت‌های هم نسلان خود در تشکلهای دانشجویی قبل از انقلاب،تصریح کرد: یکی از ویژگی‌های اصلی فعالان دانشجویی مسلمان قبل از انقلاب پررنگ بودن فعالیتهای مذهبی بود. متاسفانه بعد از انقلاب و بخصوص در دهه اخیر به دلیل اینکه تریبون‌ها عموما در اختیار جریان مخالف اصلاحات بود و تبلیغات سویی که از طریق این تریبون‌ها صورت گرفت شائبه بی تفاوتی جریان اصلاحات به فعالیت‌های مذهبی در بخشهای متدین جامعه ایجاد شد در حالیکه اعتقاد، باور و پایبندی اصلاح‌طلبان به ارزش‌ها بیش از  برخی مدعیان و صاحبان تریبون است.

به نام دین و ارزشها گزینش‌های کذایی راه انداخته بودند

وی با تقبیح سوءاستفاده از ارزش‌ها برای حذف رقیب ،تاکید کرد:متاسفانه به نام دین و ارزشها گزینش‌های کذایی راه انداخته بودند و افراد متدین و متخصص را از تصدی مسئولیت‌های مختلف محروم کردند.

نسل اولی‌ها  تصور می کردند همیشه در قدرت خواهند بود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه برای تشکل‌های دانشجویی اثرگذاری در فضای دانشگاه و جامعه  باید مهم باشد نه سر و صدا در فضای مجازی،گفت:یکی از چالش‌های پیش روی کشور کمبود منابع انسانی متخصص است چرا که نسل اولی‌ها به دلیل اینکه تصور می کردند همیشه در قدرت خواهند بود به دنبال کادر سازی نبودند و از تربیت نیروی انسانی متخصص غفلت شد به همین دلیل زمانیکه طرح عدم بکارگیری بازنشستگان تصویب شد عده‌ای نگران شدند که  با کمبود نیروی انسانی مواجه خواهیم شد.

ضرورت پوست اندازی در جریان اصلاحات

وی با تاکید بر اینکه برای مقابله با چالش‌های پیش روی نظام ،باید حاکمیت گفت وگوی ملی در همه سطوح و در میان نخبگان  و جریانات سیاسی را پذیرفت گفت:مسئولیت سنگینی در این مورد بر عهده جریان اصلاح طلبی  است و باید در این زمینه تلاش جدی توسط همه دلسوزان انقلاب انجام شود تا به راهکارهای اجماعی برای حل مشکلات و معضلات برسیم.

عارف در پایان تاکید کرد:جریان اصلاح‌طلبی باید به دنبال رویکرد جدیدی باشد و یک نوع پوست اندازی در این جریان نیاز است تا بهتر بتواند در خدمت انقلاب و مردم عزیز کشورمان و پاسخ به مطالبات به حق آنها در همه زمینه‌ها باشد.

::::

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

60 - 55 =