۰۸:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵

اطلاعیه انجمن اسلامی علوم پزشکی شیراز پیرامون اتفاقات اخیر در دفتر تحکیم وحدت

از معدود رسانه‌هایی که هنوز حریّت و استقلال خود را حفظ کرده‌اند، تقاضا داریم که به بررسی منصفانه مواردی نظیر مطالب مطرح شده در این بیانیه بپردازند تا آسیب‌شناسی دقیقی از عدم پویاییِ این روزهای جنبش دانشجویی صورت بگیرد.

shiraz«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نسبت به  حوادث اخیر در اتحادیه انجمن های اسلامی، دفتر تحکیم وحدت واکنش نشان داد.

در قسمتی از این اطلاعیه، با محکوم کردن رفتار آقای محمدعلی اسلامی به عنوان دبیر معزول تشکیلات تحکیم آمده است: «شخصی که بعد از روز هفتم تیر، به طور غیر قانونی و بدون هماهنگی با دیگر اعضای شورای اصلی دفتر تحکیم وحدت و در حالی که در جایگاه دبیری این تشکیلات نبوده، از نام و سربرگ و مُهر این تشکیلات سؤ استفاده کرده و علیه فعالیت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در برگزاری یک نشست تشکیلاتی، اقداماتی تخریبی و پیشگیرانه انجام داده است. حتی با فرض بهترین شرایط برای ایشان، که از دبیری هم عزل نشده باشند، این کار بدون هیچ مصوبه شورای مرکزی و یا حتی طرح موضوع آن در شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت و بدون اطلاع‌رسانی به دیگر اعضا و بدون رای‌گیری در رابطه با آن انجام شده و کاملا غیرقانونی و خلاف اصول تشکیلاتی اتحادیه است و ایشان از جایگاه حقوقی‌شان سوء استفاده کرده‌اند.»

متن کامل این اطلاعیه بدین شرح است:

اطلاعیه انجمن اسلامی علوم پزشکی شیراز پیرامون اتفاقات اخیر در دفتر تحکیم وحدت

هنوز این جمله امام(ره) از یادمان نرفته است که فرمود: «بروید تحکیم وحدت‌تان کنید!»

انگار قرار است تمام حرف‌های مدت اخیر را در این چند سطر خلاصه کنیم؛ هنوز یادمان نرفته که چگونه در انتخابات سال گذشته دفتر تحکیم وحدت و در مقابل دیدگان تمامی حضار، برخی با زیر پا گذاشتن قانون و با برداشت‌های سلیقه‌ای از اساسنامه تشکیلات، فرصت حضور افرادی خاص و از پیش تعیین شده را در شورای مرکزی این اتحادیه ایجاد کردند. هنوز یادمان نرفته که چگونه در فعالیت برخی انجمن‌های اسلامی، کارشکنی‌های مختلفی از سوی همان افراد، که به ظاهر نماینده تمامی انجمن‌های اسلامی سراسر کشور بودند، صورت گرفت و بیشتر کسانی که از این جریانات مطلع بودند، سکوت کردند.

هنوز یادمان نرفته که چگونه برخی سازمان‌ها و نهادهای کشوری، که به ظاهر حامی تمام تشکل‌های دانشجویی سراسر کشور هستند و باید نگاهی بی‌طرفانه به همه سلایق سیاسی و گروه‌های دانشجویی داشته باشند، نه تنها از این اقدامات جلوگیری نکردند بلکه در اکثر موارد، حمایت و حتی مدیریت این اقداماتِ تفرقه انگیز از سوی آنان مشهود بود.

هنوز یادمان نرفته که چگونه در فرآیند ورود بسیاری از انجمن‌های اسلامی به مجموعه دفتر تحکیم وحدت، عدالت و قانون رعایت نشد و این تشکل‌های قانونی و مشروع، که خواستار عضویت در این مجموعه بودند، به بهانه‌های مختلفی پشت درهای بسته ماندند.

هنوز یادمان نرفته که چگونه بسیاری از رسانه‌ها، که آبشخور فکری و البته مادی یکسانی دارند، این کارشکنی‌ها و بی‌اخلاقی‌ها را جور دیگری جلوه دادند و در اتفاقات داخلی دفتر تحکیم وحدت دخالت کردند و روی حق را پوشاندند. هیچ تریبونی هم به هیچ وجه در اختیار نظر مخالف قرار نگرفت.

و این چرخه‌ای است که مدام تکرار می‌شود و هم‌اکنون نیز باید حدیث مفصل خواند از این مجمل‌ها.

و حالا عجیب نیست که بعد از آن رفتارها، شاهد اتفاقات کنونی باشیم؛ اتفاقاتی که نقش اصلی در آنها را محمد علی اسلامی، دبیر سابق این تشکیلات(دبیری که به تازگی عزل شده)، بازی کرده است. نقشی که موجب پایین آمدن شأن تشکیلات دفتر تحکیم وحدت می‌شود. تشکیلاتی که به گفته اکثریت اعضای شورای مرکزی آن، این شخص را از روز هفتم تیر ماه، به عنوان دبیر یا مسئول خود نمی‌شناسد و قبول ندارد.

شخصی که بعد از روز هفتم تیر، به طور غیر قانونی و بدون هماهنگی با دیگر اعضای شورای اصلی دفتر تحکیم وحدت و در حالی که در جایگاه دبیری این تشکیلات نبوده، از نام و سربرگ و مُهر این تشکیلات سؤ استفاده کرده و علیه فعالیت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در برگزاری یک نشست تشکیلاتی، اقداماتی تخریبی و پیشگیرانه انجام داده است. حتی با فرض بهترین شرایط برای ایشان، که از دبیری هم عزل نشده باشند، این کار بدون هیچ مصوبه شورای مرکزی و یا حتی طرح موضوع آن در شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت و بدون اطلاع‌رسانی به دیگر اعضا و بدون رای‌گیری در رابطه با آن انجام شده و کاملا غیرقانونی و خلاف اصول تشکیلاتی اتحادیه است و ایشان از جایگاه حقوقی‌شان سوء استفاده کرده‌اند.

نشستی که توسط این شخص، که اقداماتش بیشتر به سان یک کودتای درون تشکیلاتی می‌ماند، «غیر قانونی» خوانده شد و پس از حاشیه‌های ایجاد شده و همچنین به علت کمبود وقت کافی برای برگزاری آن، در نهایت صلاح دیدیم که به زمان دیگری موکول شود.

داغ شهیدان هفتم تیر را که به دل داشتیم؛ با این رفتارها داغ دلمان بیشتر شد که ای کاش رفتار و منش این فرد، همانند نام او، «اسلامی» بود!

البته با وجود حرف‌های گفته شده در مورد این شخص، روی سخن ما با تمامی افراد و گروه‌هایی است که تفکری مشابه امثال او دارند.

اکنون ذکر چند نکته از سوی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضروری است:

۱-     نشست انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به عنوان برنامه اجرایی دفتر تحکیم وحدت نبوده و مطابق اساسنامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز و نیز آیین‌نامه تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان(مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی)، این تشکل می‌تواند این برنامه را به طور مستقل برگزار کند و نیازی به مجوز شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت ندارد. اما به نظر می‌رسد برخی افراد از ساختار تشکیلاتی انجمن‌های اسلامی بی‌خبرند و یا نمی‌توانند بپذیرند که در میان انجمن‌های اسلامی، چیزی به نام«دستور از بالا به پایین» وجود ندارد و اینجا تشکیلات از پایین به بالا شکل می‌گیرد. این انجمن‌های اسلامی هستند که به دفتر تحکیم وحدت معنا و ارزش می‌بخشند و نه دفتر تحکیم وحدت به انجمن‌های اسلامی.

۲-     انجمن اسلامی دانشجویان برای برگزاری این نشست، به طور کاملا قانونی، روند برگزاری را طی کرده بود، تمامی مجوزهای لازم را در اختیار داشت و هرگونه هماهنگی با نهادهای مربوطه را انجام داده بود. همچنین علی‌رغم اینکه برگزاری این نشست نیازی به هماهنگی با شورای دفتر تحکیم وحدت نداشت، اما جزییات برگزاری آن با اعضای دفتر تحکیم وحدت در میان گذاشته شده بود تا مُهر تاییدی بر حسن نیت و حس تعامل سازنده انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز باشد. و جالب اینجاست که اکثریت اعضای شورای دفتر تحکیم وحدت نیز با آن موافق بودند. بنابراین، با کمال تأسف، باید بگوییم که به نظر می‌رسد تنها ایراد و اشکال وارد بر این نشست، این است که برگزاری‌اش مطابق میل شخصی برخی افراد نبوده است! حال این سوال مطرح می‌شود که چرا عده‌ای با کشاندن اختلافات شخصی خود از اتحادیه به دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به دنبال لغو این نشست بوده‌اند؟

۳-     اکثریت اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، که حق اصلی تصمیم‌گیری را دارند، این نشست را قانونی دانسته‌اند و اقدام دبیر سابق دفتر تحکیم وحدت را، طی بیانیه‌ای رسمی، محکوم کرده و آن را واکنشی غیرتشکیلاتی و غیرقانونی اعلام کرده‌اند. همین موضوع می‌تواند پاسخی محکم به ادعاهای کذب و دروغین در مورد این نشست باشد. و همین موضعِ اکثریت اعضای شورای دفتر تحکیم وحدت، نشان‌دهنده اقلیتی است که کارهایشان تفرقه‌انگیز و رفتارهایشان مخربِ تشکیلات است. ما پیشنهاد می‌دهیم که انجمن‌های اسلامی حامی این فرد(دبیر عزل شده)، حمایت‌شان را به طور رسمی اعلام کنند تا بر همگان ثابت شود که تعدادشان، نسبت به اکثریت مخالف این فرد، چقدر کم است!

۴-     این نشست با هدف ایجاد همبستگی و اتحاد میان انجمن‌های اسلامی سراسر کشور و با شعار اصلی احیای آرمان‌های اصیل امام راحل(ره) بوده است. علاوه بر انجمن‌های اسلامی عضو دفتر تحکیم وحدت، دیگر انجمن‌های اسلامی پیرو خط امام(ره) نیز به این نشست دعوت شده بودند که بسیاری از آنها مدت‌هاست برای عضویت قانونی در دفتر تحکیم وحدت تلاش می‌کنند و البته توسط همان گروه انحصارطلب، از عضویت‌شان جلوگیری می‌شود.

۵-     نشست انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، می‌توانست تا حد زیادی به رفع مشکلات و محدودیت‌های انجمن‌های اسلامی کمک کند و در مسائل مختلفی نظیر همین برخوردهای عجیب در مورد عضویت انجمن‌های اسلامی در مجموعه دفتر تحکیم وحدت و یا واکنش‌های سلیقه‌ای در پاسخ به فعالیت‌های تشکل‌های اسلامی سراسر کشور، کارگشا باشد. اما برخی نمی‌خواهند این وحدت و همدلی میان انجمن‌های اسلامی شکل بگیرد و ما وظیفه خود می‌دانیم در مقابل کسانی که به دنبال تضعیف دفتر تحکیم وحدت هستند، ایستادگی کنیم و نگذاریم این تشکیلات مستقل دانشجویی، به محلی برای پیش‌برد اهداف برخی سازمان‌ها، گروه‌ها و احزاب تبدیل شود. ما اجازه نخواهیم داد که نام دفتر تحکیم وحدت و نام انجمن‌های اسلامی، تنها به عنوانی تشریفاتی تبدیل شود.

۶-     فراموش نکنیم که در این اتفاقات پیش‌ آمده، بهای اختلافات در دفتر تحکیم وحدت را انجمن‌های اسلامی، نظیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، پرداخت کرده‌اند که این مسئله بار سنگینی بر دوش تک تک اعضای دفتر تحکیم وحدت گذاشته است و همه در برابر آن مسئولند. انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز به طور قطع از مسببان این اتفاقات، که آشکارا از نام و عضویت در دفتر تحکیم سوء استفاده کرده‌اند، شکایت می‌کند و پیگیری این موضوع را تا آخر ادامه می‌دهد. لذا همه کسانی که ادعای دلسوزی برای دفتر تحکیم وحدت و انجمن‌های اسلامی دارند، باید به حل مشکلات کمک کنند و بیش از این به اختلافات دامن نزنند. از مسئولین ذی‌ربط نیز تقاضا داریم که از کنار این اتفاقات، ساده گذر نکنند و عمل به وظیفه قانونی خود را در اولویت قرار دهند.

۷-     ما نه با کسی دشمنی داریم و نه کسی را تهدید می‌کنیم؛ حرف‌های‌مان هم در راستای مطالبه حقوق قانونی‌مان است. لذا رسانه‌هایی که در مدت اخیر به حاشیه‌های داخلی دفتر تحکیم وحدت و نیز انجمن‌های اسلامی دامن زدند و اتفاقات را به نحوی غیر واقع روایت کردند، باید بدانند که اگر ادامه همین روند در دستور کارشان باشد، ما نیز مجبور می‌شویم از برخی جزییات پرده برداریم تا بر همگان ثابت شود که چه کسانی به عنوان خطر اصلی برای تشکیلات دفتر تحکیم وحدت به شمار می‌روند.

۸-     با روشن شدن تمامی قضایا، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بار دیگر پیگیری مقدمات لازم جهت برگزاری این نشست را از سر می‌گیرد و ان شاء ا… به زودی آن را برگزار خواهیم کرد.

اما تمامی خوانندگان این بیانیه بدانند،

نوشتن این خطوط، بر خلاف میل باطنمی‌مان بود و اصولا این حاشیه‌ها را شایسته قدیمی‌ترین، با اصالت‌ترین و تأثیرگذارترین تشکل دانشجویی کشور نمی‌بینیم. همچنین معتقدیم که هرگونه بحث و جدالی باید در محیط داخلی تشکیلات حل و فصل شود؛ اما چه کنیم که برخی، به عمد یا غیر عمد، مدام این دو دستگی‌ها را گسترده‌تر می‌کنند…

اما در دوران اخیر، با وجود تمامی مشکلات، جای هیچ بهانه و توجیهی برای ما باقی نمی‌ماند.

همه ما مسئولیم و نباید همانند دیگر تشکل‌های دانشجویی، از واقعیت‌ها فرار کنیم!

ما باید از مردم شریف ایران عذرخواهی کنیم که نتوانسته‌ایم گروهی پیشرو و آینده‌ساز باشیم و بیشتر منفعلانه عمل کرده‌ایم،

ما باید از دانشجویان عذرخواهی کنیم که مطالباتشان را به خوبی پیگیری نکرده‌ایم،

ما باید از نخبگان علمی و سیاسی کشور عذرخواهی کنیم که به خوبی از تجربه‌ها و دانسته‌هایشان بهره نبرده‌ایم،

ما باید از شهدای آزادی، انقلاب و دفاع مقدس عذرخواهی کنیم که به درستی از امانتی که به ما سپردند، نگهداری نکرده‌ایم…

در پایان این اطلاعیه، از معدود رسانه‌هایی که هنوز حریّت و استقلال خود را حفظ کرده‌اند، تقاضا داریم که به بررسی منصفانه مواردی نظیر مطالب مطرح شده در این بیانیه بپردازند تا آسیب‌شناسی دقیقی از عدم پویاییِ این روزهای جنبش دانشجویی صورت بگیرد.

با آرزوی تحولی عظیم و اساسی در ساختار و فعالیت‌های جنبش دانشجویی مسلمان ایران

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز

:::

۲۴ دیدگاه

 1. .... :

  امضا هاش کو!!!!!!!!!!!

 2. . :

  جالبش اینه که همه ی حاشیه سازیها بر خلاف میلشونه اما کلی حاشیه سازی می کنند و دروغاتی که در رسانه ها پخش می کنند

 3. . :

  فردی صادقه در میل باطنی که در رفتارش هم دیده شه که به نظر گروه مقابل شما خیلی صادق تره در عدم حاشیه سازی و اگر نه کلی جواب داشت بده

  • gilnae :

   خداییش منصف باشیم،
   یکی اومده برنامه یک تشکل رو به طور غیرقانونی خراب کرده
   اونوقت این تشکل هیچی نگه؟

   • . :

    به نظر شما فقط این یه برنامه بود مثل همه ی برنامه ها
    یا اهداف دیگه ای را دنبال می کرد همان که اقای فروردین هم در مصاحبه اش گفته بود خبرهای مهمی از این نشست بیرون می اد!!!
    شما هم کمی بصیر باشید لطفا

    • 6220 :

     جناب فروردین درست گفتن قرار بود خبرای مهمی از این نشست بیرون بیاد. خبری درباره اینکه چرا دفتر تحکیم وحدت با ان همه سایقه باید تعداد ۱۱انجمن داشته باشه؟
     چرا باید به درخواست بقیه انجمن ها برای پیوستن به تحکیم جوابی داده نشود؟
     و اینکه چرا اقای میم.الف به طور مستقیم مطالبی را از روی سایت برمی دارندو …..
     بصیر بودن در این لحظه باید خیلی جالب باشه

     • . :

      مطمنید فقط همین بود
      چرا بچه های شیراز فقط بچه های همسوی خود را دعوت کرده بودند
      و چرا قرار بود جلسه ی شورای مرکزی انجا برگزار شه
      اینها به نظر شما مقدمه ی انشقاق نیس؟؟؟
      راستی چرا انجمنهایی که می خوان عضو تحکیم شود مدارکشون را به کمیسیون تشکیلات نمی دن؟

  • 6220 :

   شما از خیلی چیزا مثل اینکه خبر دارید.
   لطفا از نقش نهاد در یکاتحادیه تشکل دانشجویی هم بگویید.
   از اقای ع هم که یک نظامی هستند صحبت کنید
   در دفتر تحکیم و عوض شدن رمزها
   از شکل گرفتن انجمن اسلامی از پایین به بالا نه از بالا به پایین هم بگویید
   حاشیه را انجمن اسلامی علوم پزشکی شروع نکرد بلکه شما شروع کردید در روز انتخابات تحکیم

   • . :

    نهاد نقش نظارتی داره و خیلی هم اتفاقا لازمه وقتی ادمهایی در یه اتحادیه هستن که قانون و اساسنامه نمی دونند و اخلاق و رفتار تشکیلاتی چه کسی باید تخلفات انها را گوشزد کنه
    شورای عمومی باید نقش نظارتی داشته باشه ولی متاسفانه انچه از شورای عمومی می بینیم همه بی تدبیری و تاخیر در عملهاست
    اقای ع مهر خودش بیاد جواب بده و الان چه ربطی داره که ان نظامی هست یا نیست حتما می خواهید بگید اقای سید عباس هم روحانی یا واعظ زاده فلان جاست یا علشاهی که چی؟؟؟

 4. دوست :

  ببینید مشکلات از جایی شروع شد که اقای م.ع. الف شروع کرد به تخلف در تحکیم و نگذاشت انجمن ها وارد تحکیم بشن چون به ضرر خودش بود . …

  • . :

   دوست عزیز!
   مشکلات از جایی شروع شد که فردی نامه های جعلی این طرف ان طرف داد و شروع کرد به ایجاد شبهاتی در انتخابات تحکیم
   اگه انتخابات مشکل داشت چرا اقایان شرکت کردند
   چقدر رفتارهاتون شبیه فتنه گرای ۸۸ است
   البته اگر شما قبول داشتید ان رفتارها غلطه قطعا از این کارها نمی کردید

 5. دوست :

  راستی اقای دبیر معزول شده تحکیم ارتبتطاتی هم بابیرون داشت و اقدام به تخریب تحکیم کرد و نگذاشت تحکیم ۲۰ تا انجمن بشه و بعد از ۸ ماه هنوز ۱۱ تا مونده تازه انجمن شهید بهشتی هم میگن داره جدا میشه

 6. حقیقت :

  هر تشکلی می تواند با کسب مجوز از هیئت نظارت دانشگاه اقدام به برگزاری نشست و یا هر برنامه ی سیاسی فرهنگی دیگری با همکاری دانشگاه های دیگر کند و هیچ نیازی به هماهنگی با اتحادیه نیست چه بسا که اتحادیه در تصرف اقتدارگرایان و انحصار طلبان بی مصرفی باشد که قادر به اداره ی و برگزاری کوچکترین برنامه ی سیاسی هم نیست هم به دلیل نداشتن توانایی های لازم و هم به دلیل عدم مشروعیت در میان تشکل ها که شاهدی گویاتر از عملکرد هشت ماهه برای این سخن نمی توان یافت.
  با این حال اکثریت شورای مرکزی در جریان برگزاری این نشست قرار داشتند.وقتی می گوییم انحصارطلبی یعنی همین که عده ای بگویند ما همواره باید در راس باشیم و محور همه ی جریانات باشیم اصلا ما قبله ی عالمیم همه باید برای عرض دست بوسی به خدمت شریفمان شرفیاب شوند تا مگر گوشه ی چشمی به آنها کنیم وگرنه حتی از اساسی ترین حقوق حقه خود هم برخوردار نیستند چرا که برخلاف میل همایونی ماست.
  می خواهند نشست برگذار کنند؟ ما نمی توانیم ۱۰ انجمن را کنار هم جمع کنیم بعد اجازه بدهیم فلانی و فلانی محور بشوند و ۳۰ انجمن را زیر یک پرچم جمع کنند؟ محال است! سریع برایشان حاشیه سازی می کنیم می گوییم می خواهند انشقاق کنند و چند تا انگ بهشان می چسبانیم، دشمن مشترکمان هم که از خدا خواسته رسانه هایش را در اختیار ما نافهم ها قرار می دهد تا تحکیمی را در مقابل تحکیمی قرار دهد و قند در دل خود آب کند.

  • علی :

   می شه در مقام حرف خیلی از این حرفا زد مثل همین خط امامی این سایت که همون اصلاحاته و هنوز تفاوتش با گروههای دیگه ی مشخص نیست
   مهم اینه که در مقام عمل چند مرده حلاجی وگرنه از این حرفا که زیاده
   انحصار طلب افرادی هستند که وقتی در انتخابات رای مطابق میلشون را نمی گیرن شروع می کنند به حرفا و کارهایی که به اندازه ی کافی سند هست برای همش کار کردن فردگرایانه راحت ترین کاره که افرادی به شدت بهش علاقه دارن
   و اما بعد
   این همه نشست برگزار شد اینم روش اگر واقعا شائبه ای نداشت! ایا واقعا نداشت؟؟؟ چرا بعد از ان عزل کذایی و عجیب و قریب و بعد دعوت از برخی از انجمنها و بعد گذاشتن شورای مرکزی! به جای فراافکنی بهتره به این سئوالات و سئوالات بی شمار دیگه پاسخ بدید
   فکر می کنم اگر کسی فقط کمی اهل فکر باشه می تونه یه چیزایی را بفهمه حالا شما علاقه داری خودت را به خواب بزنی به خودت مربوطه
   و اما بعد
   شما که انگ نمی زنی فقط برو صفحه ی اول این سایت را بخون ببین چقد توش برچست زنیه و متاسفانه دریغ از حقیقت یابی و حقیقت گویی
   ان چیزیی که سبب می شه انجمنهایی زیر یه پرچم جمع شن فقط قطع شدن دست انسانهای منفعت طلبه که از هر اب گل الودی دنبال ماهی گیرشون هستند و البته هوشیاری دانشجویان را می طلبه که بفهمن چه کسانی دنبال مقاصد خودشونن نه تحکیم که مطمئنا با عملکرد می شه اینو به خوبی فهمید ادمهایی که به راحتی حاضر بودند تحکیم و نامش را و حتی وجهه و چهره اش را خراب کننند تا همان سیاست فشار از پایین را از طریق رسانه ها وارد کننند و به اهداف و منافعشون برسند دیدن اینها کاری نداره به راحتی می شه دید چه کسانی این یه ساله و با چه روشهایی اهداف و مقاصدشون را پیش بردند ایا واقعا اینها دلسوزان تحکیمند؟؟ و ماحصل اقدامات دلسوزانشون چی بود؟؟

 7. علی :

  قبلا نظرات مستقیم روی سایت می رفت
  معلومه که ترسیدی و حاضر نیستی نظرات را مستقیم بذاری
  اگر واقعا مردی ان نظر اخری را تایید کن

 8. انجمنی :

  با شعار خط امام می‌خواهید به دکّان خود رونق و به بازار خویش گسترش و رواج بخشید!!!!!!!!!!!!!!!

 9. .... :

  بازهم می گویم هر چند که تایید نمی کنی
  اونی که تحکیمی را در مقابل تحکیمی قرار داده شمایید
  وقتی زدید راستگرایان در مقابل خط امام!!!!!!!!!!!! ]
  چرا می ترسی نظرات را تایید کنی!!!!!!!!!!

 10. بسیجی :

  شما میخواید آرمانهای امام رو زنده کنید که سر این بچه بازیا وقت خودتون رو تلف میکنید؟!؟!؟!؟!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

81 - 75 =