۱۵:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۲/۵

انتقاد نماینده ولی فقیه از تعطیلی دانشگاه‌ها در ایام انتخابات

حجت‌الاسلام محمدیان از تعطیلی دانشگاه‌ها در ایام انتخابات انتقاد و ابراز تأسف کرد. وی تصریح کرد: از اینکه دانشگاه‌ها به عنوان محل خلق حماسه سیاسی در ایام انتخابات تعطیل است، متأسفم؛ چرا که فعال بودن دانشگاه‌ها لازم است.

13920131000398_PhotoA«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها، دانشگاه‌ها را محل خلق حماسه سیاسی دانست و از تعطیلی آنها در ایام انتخابات انتقاد و ابراز تأسف کرد.

حجت‌الاسلام محمدیان که صبح امروز (پنجشنبه‌) در چهارمین کنگره سراسری کانون دانشگا‌هیان ایران اسلامی در دانشگاه تهران سخن می‌گفت، از تعطیلی دانشگاه‌ها در ایام انتخابات انتقاد و ابراز تأسف کرد. وی تصریح کرد: از اینکه دانشگاه‌ها به عنوان محل خلق حماسه سیاسی در ایام انتخابات تعطیل است، متأسفم؛ چرا که فعال بودن دانشگاه‌ها لازم است.

محمدیان در ادامه با بیان اینکه انتخابات نماد حماسه سیاسی و مردم‌سالاری دینی در نظام اسلامی است، افزود: مردم در انتخابات حضوری فعالی و پرشور خواهند داشت تا با نقش آنها در این عرصه، شاهد حماسه سیاسی باشیم.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها با بیان اینکه در انتخابات آتی باید شاخص‌ها و معیارهای دینی مورد نظر باشد، اظهار داشت: کسی که می‌خواهد رئیس‌ جمهوری اسلامی باشد، باید به حکومت دینی باور داشته باشد و در عمل حکومت و نظام اسلامی را بپذیرد. حجت‌الاسلام محمدیان، تولّی و تبرّی را از دیگر شاخص‌های لازم برای نامزد اصلح در انتخابات آتی ریاست جمهوری خواند و افزود: اگر خدای ناکرده اثبات شود فردی نماز نمی خواند، در حقیقت شرط رجل مذهبی را ندارد و نباید تأیید صلاحیت شود. وی تأکید کرد: ما نمی‌توانیم اجازه دهیم فردی که تارک‌الصلاة است، مجری نظام اسلامی باشد.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها با تاکید بر اینکه رئیس ‌جمهور نظام اسلامی باید به ضروریات دین عمل کند و تولّی و تبرِّی داشته باشد، گفت: تولّی و تبرّی در حوزه ولایت است. وی توضیح داد: ممکن است کسی منکر خدا نباشد اما ولایت اولیای الهی را نپذیرد و کسی که ولایت الهی و ولایت اولیای خدا را قبول ندارد، فرد مناسبی برای ریاست جمهوری نیست.حجت‌الاسلام محمدیان با اشاره به آیاتی از قرآن که اطیع‌الله و اطیع‌الرسول را در کنار یکدیگر قرار داده است، گفت: قرآن هر کجا اطیع‌الله را مطرح کرده، به دنبالش اطیع‌الرسول را نیز مطرح کرده و این نشان می‌دهد هر کس ولایت خدا را بپذیرد، باید ولایت انبیای الهی و اولیای خدا را هم بپذیرد.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها در ادامه، ایستادگی در مقابل نظام سلطه و دفاع از حقوق ملت ایران در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان انقلاب را از دیگر شاخص‌های لازم برای انتخاب نامزد اصلح دانست و گفت: باید ببینیم فردی که می‌‌خواهد رئیس ‌جمهور شود، چقدر در مقابل دشمنان انقلاب و دشمنان ملت ایران مقاوم است. وی افزود: برخی مفهوم زیبای تنش‌زدایی را مطرح می‌کنند در حالی که باید بدانند انقلاب اسلامی دنبال تنش زایی نبوده بلکه از مبانی و اصول خود در مقابل زیاده‌خواهی‌ها دفاع کرده است.

«جذب حداکثری و دفع حداقلی»، از دیگر شاخصه‌هایی بود که حجت‌الاسلام محمدیان از آن به عنوان شاخصه لازم برای رئیس جمهور آینده یاد کرد و گفت: رعایت اخلاق اسلامی و انصاف در انتخابات ضرورت دارد. «افراد و کاندیداها باید انصاف را در قبال دولت فعلی و یکدیگر رعایت کنند؛ دلسوزان و اهالی علم و دانشمندان قطعاً مباحث خود را به صورت منصفانه مطرح خواهند کرد».

نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها با بیان اینکه کاندیداهای ریاست جمهوری نباید تنها به شعارهای خوب ظاهری بسنده کنند، گفت: اگر فردی می‌‌گوید می‌‌ خواهد بیکاری را رفع کند، باید راهکارش را مطرح کند و بگوید چگونه می خواهد این کار را انجام دهد. وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری اعتقاد به خرد جمعی و مشورت‌پذیری را از شاخص‌های لازم برای رئیس ‌جمهور آینده می‌دانند، افزود: باید ببینیم فردی که می‌خواهد رئیس‌ جمهور شود، چقدر به خرد جمعی اعتقاد دارد و تا چه حدی می‌ خواهد از تفکرات کارشناسان، اهالی فکر و دلسوزان استفاده کند.

حجت‌الاسلام محمدیان با اشاره به مقوله حضور قدرت و ثروت در انتخابات تصریح کرد: متأسفانه وقتی زمان انتخابات می‌شود، بعضاً پای قدرت و ثروت به میان می‌آید در حالی که قدرت و ثروت نباید ملاک و معیار باشند. وی اعتقاد نامزدهای انتخابات به برنامه پنج‌ساله و چشم‌انداز توسعه کشور را ضروری دانست و گفت که «رئیس ‌جمهور آینده باید طبق چشم‌انداز و برنامه توسعه عمل و از سیاست‌های کلی برنامه تبعیت کند».

نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها، در پایان با بیان اینکه خلق حماسه سیاسی در انتخابات با حضور مردم فراهم خواهد شد، ابراز امیدواری کرد انتخابات ۹۲ موجب پیشرفت و اعتلای نظام اسلامی شود.

منبع: خبرگزاری فارس

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

9 + = 13