۱۳:۲۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۹

حوزه دارو تا پایان سال به آرامش می‌رسد

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو وعده داد تا پایان سال آرامش را به حوزه دارو برگرداند و قیمت دارو به قبل از دوران افزایش باز گرد.

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

دکتر رسول دیناروند در مراسم تودیع و معارفه روسای سازمان غذا و دارو که روز شنبه با حضور وزیر بهداشت در ساختمان سازمان غذا و دارو برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه وزارت بهداشت وزارتخانه بزرگی است که کاستی های بزرگی نیز دارد اما متاسفانه از نگاه اعتباری و منابع در سختی بوده است ولی مردم و مسئولین انتظار بیشتر از توان وزارتخانه دارند.

وی با بیان این مطلب که امیدوارم با کمک دوستا در سازمان روسفید پیشگاه الهی و مردم باشیم، افزود: رئیس جمهور و دولت با تمام وجود می خواهد به وزیر بهداشت کمک کند تا بتواند مشکلات را برطرف کند.

دیناروند با اعلام اینکه بخش عمده ای از کارها برای حل مشکلات در حوزه غذا و دارو انجام شده است، گفت: هدف کوتاه مدت ما این است که در سال ۹۲ آرامش را به حوزه دارو برگردانیم و این هدف بسیار مهمی است که مردم نباید نگران تهیه دارو و قیمت آن باشند.

رئیس جدید سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه دسترسی به دارو باید برای مردم آسان باشد، ادامه داد: در حوزه غذا وضعیت مناسبی نداریم. در حالی که ایمنی و سلامت مواد و فرآورده های غذایی چون اثر فوری آنها دیده نمی شود ممکن است در سلامت آنها غفلت بشود.

وی همچنین به تامین تجهیزات پزشکی به عنوان ابزار تامین سلامت مردم و درمان اشاره کرد و افزود: هدف اول ما سلامت محوری است و نگاه اقتصادی در سازمان غذا و دارو نداریم. ما هیچ کاری نمی کنیم که سلامت مردم به خطر بیافتد.

دیناروند تاکید کرد: ما ثبات را بر سازمان غذا و دارو حاکم می کنیم و شفاف سازی در دستور کار ما قرار دارد.

وی با انتقاد از تصمیم گیریهای سلیقه ای و روزانه، اظهارداشت: هیچ کسی نمی تواند با سلیقه اعمال مدیریت کند.

دیناروند در حاشیه مراسم نیز از تخصیص ۲۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای حوزه دارو خبر داد و گفت: تاکنون ۷۰۰ میلیارد آن در حال پرداخت است و پیش بینی می کنیم برای دریافت مابقی آن نیز مشکلی نباشد.

رئیس سازمان غذا و دارو از بازگشت قیمت دارو به قبل از افزایشها اشاره کرد و افزود: پرداخت یارانه دارو به بیمار، امری شدنی نیست و ما تصمیم داریم همان سیاستهای قبلی را دوباره سرلوحه کارهای خود قرار دهیم تا بیمار هیچ دغدغه ای برای تهیه دارو نداشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

84 - 79 =