۱۲:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۳ توفیقی:

در رشته های دانشگاهی و برنامه های درسی باید بازنگری شود

جعفر توفیقی گفت: باید در حوزه رشته های دانشگاهی بازنگری صورت بگیرد و رشته های تحصیلی و برنامه های درسی حداکثر انطباق را با نیازهای بازار کار داشته باشد.

tofigi«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره لزوم تغییر ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته های مختلف براساس نیاز آینده بازار کار اظهار داشت: این موضوع مسئله مهمی است به ویژه زمانی که موضوع اشتغال دانش آموختگان مطرح می شود که باید در این حوزه بازنگری صورت بگیرد و رشته های تحصیلی و برنامه های درسی حداکثر انطباق را با نیازهای بازار کار داشته باشد.

توفیقی همچنین درباره برنامه های وزارت علوم برای بومی سازی و توزیع تمامی رشته‌ها در دانشگاه‌های مختلف کشور گفت: یک سری از دانشگاه ها ماموریت محلی و دانشگاه های بزرگ تر ماموریت ملی و همچنین ماموریت های بین المللی دارند و این موضوع باید در طرح توسعه دانشگاه ها لحاظ شود.

وی افزود: چیزی که مهم است اینکه هر دانشگاه در درجه اول باید پاسخگوی نیازهای محیطی خودش باشد. بنابراین انطباق باید صورت بگیرد و حالا اگر شاخص های کیفیتی دانشگاهی ارتقا پیدا کرد، می تواند ماموریت های ملی و بین المللی هم ایفا کند. اما در اولویت اول ما پاسخگویی دانشگاه ها به نیازهای محیطی و انجام ماموریت های محوله است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

7 + 2 =