۱۴:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸

دیدار ظریف با آیت‌الله سیستانی و مراجع نجف

وزیر امور خارجه کشورمان ظهر امروز (دوشنبه) با آیت‌الله علی سیستانی مرجع عالیقدر شیعیان عراق در نجف دیدار کرد.

05-224.jpgمبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

محمد جواد ظریف روز یکشنبه در راس هیاتی برای دیدار و گفت‌وگو با مقامات عراقی پیرامون مسائل دو جانبه و منطقه به ویژه سوریه وارد عراق شد.

ظریف روز یک شنبه با هشت مقام عراقی از جمله نوری المالکی ، نخست وزیر ، هوشیار زیباری وزیر خارجه، اسامه النجیفی، رییس پارلمان ،خضیر الخزاعی، معاون رییس‌جمهور ، حسین شهرستانی، معاون نخست وزیر در امور انرژی،‌ ابراهیم الجعفری رییس ائتلاف ملی عراق و نوری شاویز معاون نخست وزیر در امور اقتصادی دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان شب گذشته در بغداد به زیارت حرمین شریفین امام موسی کاظم (ع) و امام جواد (ع) رفت . پس از آن راهی کربلا شد و مرقد مطهر امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) را زیارت کرد.

وزیر خارجه کشورمان صبح روز دوشنبه کربلا را به مقصد نجف ترک کرد و ضمن زیارت بارگاه امیرالمومنین (ع) با ۴ تن از مراجع عالیقدر شیعیان در نجف ملاقات کرد.

محمد جواد ظریف در این دیدارها با بشیر نجفی ، سعید حکیم، اسحاق فیاض و آیت‌الله علی سیستانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف در این دیدارها بر حمایت از راه حل‌های مسالمت آمیز و گفت‌وگو برای حل بحران سوریه تاکید و خاطر نشان کرد: که باید تمامی کشورهای منطقه نسبت به جلوگیری از شروع جنگی دیگر در منطقه تلاش کنند.

دیدار محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان با آیت‌الله علی سیستانی در حالی صورت گرفت که این مرجع عالیقدر حدود یک سال است هیچ یک از مسوولین عراقی و یا ایرانی را به حضور نپذیرفته بود.

منبع: خبرگزاری دانشجویان ایران

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

27 - 24 =