۱۸:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۸

یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی جمعه واریز می‌شود

یارانه شهریورماه بدون تغییر و مشابه قبل به میزان ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان جمعه ۲۴ شهریور به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

یارانهمبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

سی و یکمین یارانه های نقدی مربوط به شهریورماه سال جاری ساعت ۲۴ روز جمعه مورخ ۲۲ شهریور به ازای هر نفر ۴۵۵۰۰ تومان به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

لازم به ذکر است که یارانه شهریورماه از روز شنبه ۲۳ شهریورماه قابل برداشت خواهد بود.

پیشتر معاون اول رئیس جمهور در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل بانک مرکزی تأکید کرده بود که دولت در تأمین یارانه شهریورماه به مشکل خورده است؛ چند روز بعد هم وزیر نفت اعلام کرد که دولت از ما خواسته یارانه شهریور را تأمین کنیم بر همین اساس ۲۵۰۰ میلیارد تومان از یارانه‌ها را وزارت نفت تامین کرد.

هنوز مشخص نیست که دولت از کدام محل یارانه شهریورماه را تأمین کرده است.

طبق قانون دولت باید هر ماه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان را به حساب سرپرستان خانوار واریز کند، با احتساب اینکه ۷۵ میلیون ایرانی مشمول دریافت یارانه می شوند می توان گفت که دولت هر ماه نیازمند ۳۴۰۰ میلیارد تومان برای واریز یارانه‌های نقدی است.

زمانی که دولت روحانی روی کار آمد محمد رضا فرزین دبیر ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها در گفت‌وگو با تسنیم از تأمین منابع یارانه نقدی مردادماه در دولت احمدی نژاد خبر داد و گفت: دولت دهم یارانه مردادماه را تأمین کرده است. برهمین اساس دولت یازدهم یارانه مردادماه را که در دولت دهم منابع آن تأمین شده بود به حساب سرپرستان خانوار واریز کرد.

آنطور که از گفته‌های دولتمردان برداشت می شود، دولت از دستگاه‌های تابعه خواسته تا نسبت به تامین منابع یارانه شهریورماه کمک کنند تا یارانه این ماه سر موعد پرداخت شود.

یکی از انتقادهایی که همواره بر دولت احمدی نژاد وارد می شد، ابهام در منابع تامین یارانه های نقدی بود چرا که بر اساس نظر کارشناسان و دولتمردان سابق که البته امروز برخی از آنها در جایگاه مسئول قرار گرفته اند، میزان درآمد دولت از محل افزایش قیمت حاملهای انرژی کفاف یارانه های نقدی را نمی کند و دولت احمدی نژاد از منابع دیگری این یارانه ها را تامین می کرد، حال باید دید مسئولان دولت یازدهم که خود به این مشکل اذعان دارند و قیمت انرژی هم تغییری نکرده است، یارانه های نقدی را از کدام منبع تامین می کنند؟

منبع: خبرگزاری تسنیم
:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

58 - 53 =