۰۰:۴۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۱ رئیس ائتلاف ملی عراق:

امام خمینی دشمنان واقعی اسلام را شناخته بود

ابراهیم جعفری؛ رئیس ائتلاف ملی عراق گفت: امام خمینی کسی بود که قبل از انقلاب دشمنان واقعی اسلام را شناخته بود، بنابراین می­ دانست که میان مسلمانان جنگی وجود ندارد و دشمنان واقعی مسلمانان خارج از کشورهای اسلامی به سر می برند.

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): ابراهیم جعفری؛ رئیس ائتلاف ملی عراق گفت: امام خمینی کسی بود که قبل از انقلاب دشمنان واقعی اسلام را شناخته بود، بنابراین می­ دانست که میان مسلمانان جنگی وجود ندارد و دشمنان واقعی مسلمانان خارج از کشورهای اسلامی به سر می برند.

نخست وزیر سابق عراق در حاشیه بیست و هفتمین کنفرانس بین امللی وحدت اسلامی شعار «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» را نشانه­ ای از اهمیت وحدت مسلمانان نزد امام خمینی دانست و افزود: تأکید امام خمینی بر وحدت مسلمانان بود که منجر به پیروزی انقلال اسلامی و شکل گیری دولت اسلامی و تفکر اسلامی در ایران شد.

ابراهیم جعفری در ادامه به رهبری آیت الله خامنه ای پس از امام خمینی اشاره کرد و اظهار داشت: پس از امام خمینی نیز عقاید مختلف مذهبی در ایران مورد احترام قرار گرفت با وجود تنوعی که در این سرزمین وجود دارد، اصل و اساسِ دولت اسلام است.

عضو پارلمان عراق ضمن اشاره به اختلاف میان شیعه و سنی در مالزی، اندونزی و بحرین و عراق، اندیشه و رهبری امام خمینی در ایران را الگویی برای تحقق وحدت در جهان اسلام دانست و تصریح کرد: در اندیشه امام خمینی شیعیان در پی به کرسی نشاندن حرف خود نیستند و اجازه نمی دهند اختلاف مذهبی بین آنها تفرقه اندازد. از این منظر آنچه که از اهمیت برخوردار است انسانیت است، در اندیشه امام خمینی شیعیان به دنبال آن هستند که مذاهب مختلف در ایران با صلح و گفت و گو در کنار هم زندگی کنند. در ایران فارس و لر و کرد و ترک و مسلمان و یهودی و مسیحی با مسالمت در کنار هم زندگی می­ کنند و حتی یهودی ها و مسیحی ها نیز در مجلس شورای اسلامی نمایندگانی دارند.


منبع: جماران

::::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

23 + = 29