۱۴:۲۷ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۱ مشکلات کشور به خاطر یک بچه لوس حاجی بازاری است

ابراهیم اصغرزاده: گفتمان چپ عدالتخواه را به جامعه برمی‌گردانم

اصغرزاده گفت: با وجود آنکه معتقدم صلاحیت دارم، اما به نظر شورای نگهبان احترام می گذارم. من می توانم گفتمان خط امام(ره) یا چپ عدالتخواه را به جامعه بازگردانم.

IMG14084239«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشویان خط امام): ابراهیم اصغرزاده با بیان اینکه نتیجه حذف اصلاح طلبان دولت فعلی است گفت: مشکلات کشور ناشی از تصمیمات یک بچه لوس حاجی بازاری است که اعتقادی به کار کارشناسی ندارد.

ابراهیم اصغرزاده از موسسین و عضو شورای مرکزی اول دفتر تحکیم وحدت(۵۹-۱۳۵۸) است که به عنوان طراح تسخیر لانه جاسوسی امریکا و یکی از رهبران دانشجویان پیرو خط امام شهرت دارد. در انتخابات مجلس سوم اصغرزاده به همراه بهزادیان نژاد و صالح آبادی، توانست به مجلس راه یابد. وی که انتقادات صریحی از دولت هاشمی می کرد، پس از پایان دوران نمایندگی و رد صلاحیت در انتخابات مجلس چهارم، به همراه صالح آبادی دستگیر و مدتی زندانی شد.

اصغرزاده در انتخابات مجلس پنجم(۱۳۷۴) و میان دوره ای مجلس مجلس پنجم(۱۳۷۶) نیز رد صلاحیت شد که جمعی از اعضای دفتر تحکیم وحدت در اعتراض به رد صلاحیت وی میتینگ اعتراضی در مقابل سردر دانشگاه تهران برگزار کردند. اصغرزاده در انتخابات اولین دوره شوراهای اسلامی توانست وارد شورای شهر تهران شود اما مجادلات وی با شهردار وقت(ملک مدنی) و دیگر اعضای شورا به جنجال انجامید. همسر وی – طاهره رضازاده که از دانشجویان خط امام بود- نیز نماینده مجلس ششم بود.

اصغرزاده که دبیرکلی حزب همبستگی را بر عهده داشت در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۰ نیز کاندیدا شد و قصد رقابت با خاتمی را داشت که رد صلاحیت شد. در جریان کاندیداتوری وی در انتخابات ریاست جمهوری، در حزب همبستگی اختلاف رخ داد  که منجر به کناره گیری وی از حزب شد. اصغرزاده در انتخابات مجلس هشتم هم از حوزه تهران کاندیدا و تأیید صلاحیت شد اما نتوانست آراء لازم برای ورود به مجلس را کسب کند.

اصغرزاده که به همراه الیاس حضرتی مدیرمسئول روزنامه اعتماد وارد ستاد انتخابات کشور شده بود، گفت: مشکلات کشور ناشی از تصمیمات یک بچه لوس حاجی بازاری است که اعتقادی به کار کارشناسی ندارد.

خبرگزاری مهر در این باره گزارش داد:

اصغرزاده در نشست خبری بعد از ثبت نام در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری گفت: وجود اصلاح طلبان برای کشور ضروری است چراکه تا جاییکه اصلاح طلبان باشند در کنار آنها خواهم بود و اگر هاشمی و خاتمی ثبت نام کنند به آنها خواهم پیوست.

اصغرزاده ادامه داد: اگر اجماع صورت نگیرد و افراد متفرقه در انتخابات شرکت کنند تا آخر باقی خواهم ماند.

وی خاطر نشان کرد: احتیاجی نیست از حقوق هسته ای خودمان که دستاورد ارزشمندی بود عقب نشینی کنیم ولی با دیپلماسی مبتکرانه می توان همه مسائل را حل کرد.

به گفته اصغرزاده سیاست های بی تدبیرانه دولت ما را در موقعیتی قرار داده که باید توانمندی های هسته‌ای خودمان را مبادله کنیم.

اصغرزاده تصریح کرد: سیاست های خارجی و دیپلماسی دولت خاتمی کشور را به وضعیت بهتری نسبت به گذشته کشاند. اکنون ما باید خودمان را از این وضعیت نجات دهیم.

کاندیدای اصلاح طلب یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: نیروهای مسلح نباید در حوزه های اقتصادی دخالت کنند. در سال ۸۰ که رد صلاحیت شدم، اعلام کردم که نظامیان باید به پادگان ها بازگردند. قداست و احترام نیروهای مسلح بخاطر دخالت در اقتصاد از کف می رود.

وی تاکید کرد: در حوزه داخلی و سیاسی وضعیت موجود و میزان آزادی ها به هیچ وجه شایسته انقلاب نیست.

به گفته اصغرزاده بی توجهی به امکانات ملی باعث می شود در راه اشتباه برویم.

وی گفت: با وجود آنکه معتقدم صلاحیت دارم، اما به نظر شورای نگهبان احترام می گذارم. من می توانم گفتمان خط امام(ره) یا چپ عدالتخواه را به جامعه بازگردانم.

وی با اشاره به اینکه بخشی از هزینه اقتصاد مقاومتی را باید دولت بپردازد، اظهار داشت: یک جایی باید هزینه فایده را محاسبه کنیم. ما می توانیم ایران را قدرتمندانه به جهان مطرح کنیم.

اصغرزاده تصریح کرد: دولت احمدی نژاد را دولتی فرقه گرا می دانم، دولتی که نظریه جدیدی راجع به دین و امام زمان(عج) مطرح کرد. دولت احمدی نژاد محصول برخورد اصولگرایان و محافظه گرایان با اصلاح طلبان است که اکنون هزینه آن را نیز می پردازند.

وی تاکید کرد: نتیجه حذف اصلاح طلبان دولت فعلی است و مشکلات کشور ناشی از تصمیمات یک بچه لوس حاجی بازاری است که اعتقادی به کار کارشناسی ندارد.

وی در پاسخ به سوالی که در صورت رئیس جمهور شدن برای آزادی موسوی و کروبی از حصر چه کاری می توانید انجام دهید، خاطر نشان کرد: رئیس جمهور یعنی رئیس جمهوری. سازمان اداره کشور در اختیار او قرار می گیرد و او می تواند شرایط آزادی های بیشتری را ایجاد کند.

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری افزود: در آینده باید تکلیف حصرها مشخص شود برای ایران جایز نیست که بهترین فرزندانش اینطور باشند اگر از موسوی و کروبی سوال کنید حتما می گویند در انتخابات شرکت کنید چون نمی توانند از گذشته انقلابی خود جدا شوند.

اصغرزاده درباره اجماع اصلاح طلبان گفت: امیدوارم دوستان اصلاح طلبان به اجماع برسند و اگر هم مایل نباشند من در صحنه حضور داشته باشم، حرف های من را بپذیرند.

وی تصریح کرد: حاضرم در کنار آنها باشم مشروط بر اینکه از اصلاح طلبی دفاع کنند. رفتن اصلاح‌طلبان و حضور اصولگرایان و فتنه گرایان مثل تولید مثل در رحم اجاره ای است.

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: بازگشت اصلاح طلبان با خودش اخلاق و مداراطلبی را به همراه خواهد داشت.

خبرنگاری در این باره که باید پاسخگوی تحریم ها پس از حادثه لانه جاسوسی باشید، سوال کرد و اصغرزاده گفت: حرکت دانشجویان خط امام(ره) در آن زمان حرکت دانشجویی غیرحرفه ای و آماتوری بود. ما برای ۴۸ ساعت سفارت آمریکا را گرفتیم اما بعد در بیرون امام(ره) رهبری کردند و تصمیمات بیرون باعث شد ما به گروگانگیر تبدیل شدیم.

وی گفت: بسیاری از مردم دنیا در آن زمان با ما احساس همدلی کردند و معتقد بودند ملتی که انقلاب کرده نباید شاهش به دست آمریکا از کشور بیرون برود.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: آن زمان شرایط انقلابی تصور سفارت آمریکا بود و اکنون باید پای میز مذاکره منافع مردم را تامین کرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره پرونده هسته ای ایران گفت: اصلاح طلبان به هیچ وجه از حقوق هسته ای که اکنون به آن رسیده ایم عقب نشینی نخواهند کرد.

خبرنگاری درباره رد صلاحیت نامزدهای اصلاح طلب در انتخابات شورای شهر سوال کرد و اصغرزاده گفت: به من هم خبر داده اند امیدوارم در مورد ریاست جمهوری و شورای شهر اصلاح طلبان حضور یابند چراکه اگر اصلاح طلبان بتوانند از فضای انتخاباتی استفاده کنند قطعا پیروز می شوند.

وی افزود: اشتباه است که فکر کنید اصلاح طلبان پایگاه  خود را از دست داده اند. هنوز تا آخرین ساعت‌ها امیدوارم که هاشمی و خاتمی در انتخابات حاضر شوند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

- 3 = 3