۰۴:۰۶ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۱ در پی نامه خاتمی برای انصراف محمد رضا عارف از انتخابات

دکتر عارف از کاندیداتوری در انتخابات انصراف داد

دکتر محمد رضا عارف کاندیدای اصلاحطلب انتخابات با انتشار بیانیه ای در سایت شخصی خود، اعلام کرد با توجه به نامه سید محمد خاتمی مبنی بر مصلحت نبودن ادامه حضور وی، از انتخابات کناره گیری می کند.

aref«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): دکتر عارف از کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری کناره گیری کرد.

دکتر محمد رضا عارف کاندیدای اصلاحطلب انتخابات با انتشار بیانیه ای در سایت شخصی خود، اعلام کرد با توجه به نامه سید محمد خاتمی مبنی بر مصلحت نبودن ادامه حضور وی، از انتخابات کناره گیری می کند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

ملت شریف ایران

با اهدا سلام و درود

غروب دوشنبه بیستم خرداد ماه، مرقومه ای از جناب آقای سید محمد خاتمی دریافت نمودم. ایشان طی این نامه در مقام رهبری اصلاحات، ادامه حضورم را در صحنه انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری به مصلحت ندانسته اند.

از آنجا که از ابتدای ورودم به عرصه انتخابات بارها بر موضع تمکین  از اجماع با محوریت جناب آقای خاتمی تاکید نموده ام و همچنین بر اساس منشور اخلاق انتخاباتی منتشر شده توسط اینجانب، خود را متعهد به رعایت اخلاق و انجام تعهداتم می دانم. لذا با عنایت به نظر صریح جناب آقای خاتمی و تجارب انتخابات دو دوره گذشته ریاست جمهوری، انصراف خود را از ادامه رقابت های انتخاباتی  اعلام می دارم.

خلق صحنه های به یاد ماندنی توسط شما مردم سربلند در دوره فعالیت های انتخاباتی ام، عامل موثری برای حرکت در مسیر تحقق حماسه سیاسی و نشانی از شکل گیری یک پایگاه و سرمایه بزرگ اجتماعی است.

اینجانب گذشتن از حق خویش به نفع ملت بزرگ و ایران سربلند را مصداق روشن اصلاح طلبی واقعی می دانم. از آنجا که اعتقاد دارم شرکت در انتخابات، هم حق و هم تکلیف است، از مردم هماره سرافراز ایران صمیمانه می خواهم با حضور پر شور در انتخابات ۲۴ خردادماه، عزت و بقای جمهوری اسلامی و عظمت ایران و خلق حماسه سیاسی را تداوم بخشند.

در پایان از همه مردم عزیز کشورم برای همراهی بزرگوارانه شان تشکر می کنم و اعلام می دارم در همه شرایط در کنار ایشان خواهم ماند.

ارادتمند شما

محمدرضا عارف

شامگاه بیستم خردادماه هزار و سیصد و نود و دو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

4 + 4 =