۱۱:۳۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۲

برای اولین بار صورت گرفت؛ حضور روحانی شیعه در مراسم کاتولیک مونیخ

«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

راهب اعظم صومعه سنت اوتیلیه مونیخ در خلال مراسم، حضور تشیع را به فال نیک گرفت و آینده ای روشن برای آن آرزو کرد که با تشویق بسیار گرم تمامی حضار همراه شد.

به گزارش شفقنا به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین امینی گلستانی در بزرگترین مراسم سالیانه بندیکتهای کاتولیک در صومعه سنت اوتیلیه مونیخ حاضر شد که در نوع خود، اولین حضور یک روحانی شیعه به شمار می رود.

monikhوی که با هماهنگی موسسه بین المللی مطالعات اسلامی، به همراه یکی دیگر از طلاب موفق به شرکت در دوره زبان آلمانی در صومعه سنت اوتیلیه مونیخ آلمان شده است، در خلال این دوره، از برگزاری بزرگترین مراسم سالیانه بندیکتهای کاتولیک در این صومعه مطلع شد و در آن حضور یافت. گرچه همکاری شیعه با بندیکتها سابقه قبلی نیز داشته، منتها این برای اولین بار است که یک روحانی شیعه در این مراسم شرکت کرده است.

* بازتاب مثبت بین راهبان و نشریات

شرکت در این مراسم بازتاب بسیار مثبتی نه تنها در بین روحانیون و راهبان این صومعه بلکه در سطح ایالت بایرن داشت و در نشریات آن به چاپ رسید.

راهب اعظم این صومعه، ولف گانگ (Arch Abbot Wolfgang) در خلال مراسم، حضور تشیع در مراسم را به فال نیک گرفت و آینده ای روشن برای آن آرزو  داشت که با تشویق بسیار گرم تمامی حضار همراه شد.

بدون تردید شرکت در چنین همایشها و مراسم های مذهبی دیگر ادیان تاثیر مثبتی در آینده صلح و دوستی جهانی داشته و خواهد داشت. زیرا بیش از ۹۵ درصد مردم و روحانیون مسیحی هیچگونه آشنایی با تشیع ندارند و تنها تصویری که از اسلام در ذهنشان است، اسلام طالبانیستی و سلفی گرا است که از طریق رسانه های اروپایی به شدت دنبال می شود و حضور در چنین همایش هایی، زمینه را برای معرفی مکتب خردورز و عقلانی اهل بیت علیهم السلام بیش از پیش فراهم می کند.

حجت الاسلام امینی گلستانی پس از این دوره عازم سوئیس جهت شرکت در سمینار شورای جهانی کلیساها  (WCC) به عنوان بزرگترین نهاد رسمی کلیساها در زمینه گفتگوی ادیان است.

خاطر نشان می شود حجت الاسلام والمسلمین طاهر امینی گلستانی از طلاب سطح ۴ حوزه علمیه و دانشجوی دکترای فرهنگ و ارتباطات دانشگاه باقرالعلوم (ع) و همچنین مدیر انجمن گفتگوی اسلام و مسیحیت تحت اشراف موسسه بین الملل مطالعات اسلامی  است و به زبانهای انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، عربی و ترکی  آشنایی دارد. در کارنامه فعالیتهای بین المللی این روحانی، شرکت در بیش از  ده کنفرانس بین المللی در کشورهای آلمان، ایتالیا، اتریش، فرانسه و ترکیه به چشم می خورد که بارزترین نمونه آن پایه ریزی کنفرانس گفتگوی اسلام و مسیحیت بین حوزه علمیه قم، جامعة المصطفی و دانشگاه سنت توماس آمریکا بوده است که با معیت ۶ نفر از اساتید حوزه از جمله حجت الاسلام والمسملین زمانی معاونت بین الملل حوزه و حجت الاسلام والمسملین محسن غرویان بوده است که در واتیکان صورت گرفت که اصل تدارک آن توسط انجمن مذکور بوده است.

منبع: شفقنا

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

+ 80 = 85