۱۷:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۲

مجلس: آمار تورم اعلام شده از سوی احمدی نژاد صحیح نیست

«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

قائم مقام مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمار در حوزه های مختلف دقیق بیان نمی شود، گفت: به نظر با آمار خیلی بازی می شود در حالیکه باید جمع بندی از شرایط عمومی کشور را منتشر کنیم تا بشود تصویر واقعی از شرایط کشور ارائه داد.

جواد جهانگیرزاده با اشاره به آمار ارائه شده از سوی رئیس مرکز پژوهش های مجلس درباره تورم نقطه به نقطه ۶۱ درصدی کالاهای خوراکی گفت: آمار مرکز پژوهش های مجلس استنباطی از گزارشات نهادهای نظارتی است که عملا انتشار عمومی پیدا نمی کند و آنچه که از سوی مرکز پژوهش ها ارائه می شود جمع بندی از این نوع گزارشات است.

قائم مقام مرکز پژوهش های مجلس گفت: البته در برخی از اقلام تورم بیشتر از ۶۱ درصد است ما باید بدانیم در چه شرایطی قرار داریم و دولت بعدی کشور را با چه شرایطی تحویل خواهد گرفت و کمک کنیم تا شرایط بهتر شود.

وی با بیان اینکه میزان تورم آن چیزی نیست که از سوی رئیس جمهور مطرح شد، گفت: بر اساس آمار رسمی، آمار ارائه شده دقیق نیست، استنباط ما این است که آمار در حوزه های مختلف دقیق بیان نمی شود.

جهانگیرزاده تصریح کرد: در جایی گفته می شود تولید فولاد در زمانی ۹ میلیون تن بوده و امروز ظرفیت آن افزایش یافته است، بله، ظرفیت اسمی افزایش یافته، اما آیا تولید هم افزایش یافته است؟

نماینده مردم ارومیه گفت: به نظرم با آمار خیلی بازی می شود. باید مراقب بود، اگر آمار واقعی باشد به نفع کشور است.

وی در پاسخ به این سئوال که راهکار چیست، گفت: مرکز آمار ایران باید مستقل تر کار خود را انجام دهد و در عین حال مجلس هم نظارت کافی بر این امور خواهد داشت، طبیعی است که باید جمع بندی از شرایط عمومی کشور را منتشر کنیم تا بشود تصویر واقعی از شرایط کشور ارائه داد.

جهانگیر زاده اظهار داشت: هم پیشرفت ها، هم خلاء ها و ضعف ها باید به طور واقعی دیده شود و از بزرگ نمایی یا کوچک نمایی خدمات دولت بپرهیزیم.

منبع: آفتاب نیوز
:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

37 + = 45