۱۶:۴۴ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۰

خرازی: ظریف بهترین فرد برای عادی سازی روابط تهران و واشنگتن است

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): گاردین نوشت: اننظار می رود که حسن روحانی با انتخاب سفیر اسبق ایران در سازمان ملل به عنوان وزیر خارجه لحن جدیدی را وارد سیاست خارجی این کشور می کند. به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، مجمد جواد ظریف که پیش از این در مذاکرات محرمانه تهران و [...]

zarifمبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

گاردین نوشت:

اننظار می رود که حسن روحانی با انتخاب سفیر اسبق ایران در سازمان ملل به عنوان وزیر خارجه لحن جدیدی را وارد سیاست خارجی این کشور می کند.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، مجمد جواد ظریف که پیش از این در مذاکرات محرمانه تهران و واشنگتن حضور داشته است، احتمالا از سوی روحانی به عنوان وزیر پیشنهادی برای وزارت خارجه معرفی خواهد شد.

روحانی اعضای کابینه خود را هفته آینده اعلام می کند و گزارش شده است که تعیین تعدادی از وزرا به پایان رسیده و پست های کلیدی در دست تکنوکرات ها و شخصیت های میانه رو خواهد بود.

محمد صادق خرازی دیگر سفیر اسبق ایران در سازمان ملل و مشاور محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق ایران می گوید: ظریف در کابینه روحانی خواهد بود.

وی می افزاید: ظریق نگاهی واقع بینانه به مسائل بین المللی دارد و قادر به یافتن راه حل است.

خرازی در ادامه گفت که ظریف ۵۳ ساله مسلط به زبان انگلسی و دارای دکترا از داشگاه دنور و مورد اعتماد رهبری است.

وی اضافه کرد: ظریف بهترین فرد برای عادی سازی روابط و تهران و واشنگتن است.

سفیر اسبق ایران در سازمان ملل بیان داشت: اگر ما نشانه های مثبتی از سوی آمریکا مشاهده کنیم و عادی سازی روابط جز ساست های ما قرار بگیرد، ظریف بهترین فرد برای ارزیابی اوضاع و عمل به آن بدون هیچ گونه سو تفاهم است.

ویلیام میلر سفیر سابق امریکا در اکراین که پیش از این چندین بار با ظریف در نیویورک دیدار کرده است، او را به شدت مطلع از مسائل امریکا و دارای دانش بسیار در مورد کشورش می داند.

وی می گوید: اطلاعات ظریف در مورد مسئله هسته ای بسیار زیاد است.

به گفته ی میلر، ظریف برای وزارت خارجه مناسب است چراکه خلق و خو، سابقه و تحصیلات لازم برای فعالیت در حوزه ای که باعث جدایی ایران و امریکا شده را دارد.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی انتخاب

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

37 - = 28