۱۶:۱۰ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۴

صالحی معاون روحانی می شود

صالحی وزیر خارجه دولت دوم احمدی نژاد بود که از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۵ نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود. وی بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹، معاونت دبیر کل سازمان کنفرانس اسلامی را بر عهده داشت. سپس رییس سازمان انرژی اتمی ایران از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۸۹ شد.

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

شنیده هاحکایت از آن دارد که دکتر علی اکبر صالحی به زودی به عنوان معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی منصوب می شود.
این حکم در مرحله ی صدور است.

با این حال، او تنها مدیر و سیاستمداریست که هم در دولت خاتمی (به عنوان ریاست سازمان انرژی اتمی) ، هم در دولت دوم احمدی نژاد (به عنوان وریز خارجه) و هم در دولت روحانی (به عنوان ریاست سازمان انرژی اتمی) فعالیت کرده است.

قابل ذکر است، صالحی وزیر خارجه دولت دوم احمدی نژاد بود که از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۵ نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود. وی بین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹، معاونت دبیر کل سازمان کنفرانس اسلامی را بر عهده داشت. سپس رییس سازمان انرژی اتمی ایران از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۸۹ شد.

صالحی که متولد ۱۳۲۸ در کربلا است . وی در سال ۱۹۶۸ میلادی به دانشگاه آمریکایی بیروت رفت و سه سال بعد لیسانس مهندسی مکانیک گرفت و در سال ۱۹۷۷ از ام‌آی‌تی در آمریکا به اخذ درجهٔ دکتری در رشته مهندسی هسته‌ای نائل آمد.

به گفته ی صالحی، او تنها وزیر دولت احمدی نژاد بوده که «همیشه از خاتمی و هاشمی به بزرگی یاد کرده» است.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی انتخاب
:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

7 + 1 =