۱۷:۳۶ - ۱۳۹۲/۰۶/۴

جزئیات دیدار ظریف و فلتمن

معاون سیاسی دبیر کل سازمان ملل متحد با اشاره به جایگاه و نقش تاثیرگذار ایران در روند تحولات منطقه، ابراز امیدواری کرد، تقویت و گسترش همکاری و تعامل بین جمهوری اسلامی و سازمان ملل متحد در مباحث مختلف به حفظ و تقویت ثبات و امنیت منطقه و نیز مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر و همچنین مسائل توسعه آموزش و بهداشت و درمان و سایر موارد علاقه طرفین کمک کند.

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

جفری فلتمن ، معاون سیاسی دبیر کل سازمان ملل متحد که در راس هیاتی به تهران سفر کرده است ، صبح امروز دوشنبه با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار ، بر عزم و اراده کشورمان برای تداوم همکاری همه جانبه با سازمان ملل متحد در خصوص مسائل مورد علاقه طرفین تاکید کرد.

در این دیدار همچنین طرفین در خصوص مسائل مهم منطقه ای و بین المللی از جمله تحولات سوریه ، لبنان و مصر گفتگو و تبادل نظر کردند.

ظریف در این دیدار مواضع اصولی و صریح کشورمان را تشریح نمود و با اشاره به نقش فعال و سازنده کشورمان در حل و فصل مسائل و مشکلات در عرصه منطقه ای از جمله در مسائل افغانستان و عراق تاکید کرد : جمهوری اسلامی ایران از همه ظرفیت و توان خود در راستای حفظ و تقویت صلح ، ثبات و امنیت در منطقه استفاده کرده و خواهد کرد.

وزیر امور خارجه با ابراز نگرانی از روند تحولات در منطقه و توسعه خشونت و افراطی گرایی تاکید کرد : توسعه افراط گرایی به مرزهای منطقه محدود نخواهد ماند و آثار و تبعات آن به دیگر مناطق جهان و کشورهای غربی کشیده خواهد شد . وی همچنین خاطر نشان کرد : سازمان ملل متحد تنها نهادی است که می تواند با حمایت و کمک کشورهای موثر در منطقه ثبات و آرامش را به منطقه بازگرداند.

ظریف با تاکید مجدد بر اینکه تنها راه حل بحران سوریه راهکار سیاسی است ، آمادگی ایران را برای همکاری کامل با سازمان ملل متحد در پیگیری این روند سیاسی اعلام کرد. وی همچنین بر مخالفت جمهوری اسلامی ایران با بکارگیری سلاح های شیمیایی از سوی هر کس و جریانی تاکید کرد.

معاون سیاسی دبیر کل سازمان ملل متحد نیز در این دیدار انتصاب ظریف را به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت و برای وی در این مسئولیت آرزوی موفقیت کرد.

فلتمن همچنین با اشاره به جایگاه و نقش تاثیرگذار ایران در روند تحولات منطقه، ابراز امیدواری کرد، تقویت و گسترش همکاری و تعامل بین جمهوری اسلامی و سازمان ملل متحد در مباحث مختلف به حفظ و تقویت ثبات و امنیت منطقه و نیز مبارزه با تروریسم و قاچاق مواد مخدر و همچنین مسائل توسعه آموزش و بهداشت و درمان و سایر موارد علاقه طرفین کمک کند.

وی ضمن تایید ضرورت پیگیری راه حل سیاسی برای حل بحران سوریه ، بر حمایت سازمان ملل متحد از حضور کلیه کشورهای کلیدی در روند حل و فصل مسالمت آمیز بحران تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

- 2 = 1