۱۹:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۶ مطهری:

استفاده از زنان در وزارت خارجه بستگی به توانایی شان دارد

انماینده مردم تهران در واکنش به انتصاب خانم ها در وزارت خارجه گفت: این موضوع بستگی به توانایی خانم ها دارد، اگر توانایی لازم را داشته باشند و با پوشش اسلامی در صحنه بین الملل اظهارنظر کنند، تبلیغ حجاب می شود اما اگر صرفا برای نمایش و تبلیغ یک زن را سخنگو یا سفیر کنیم، کار خوبی نیست.

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

علی مطهری نماینده مردم تهران در حاشیه صحن علنی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه برخی نمایندگان مجلس در فراکسیون اصولگرایان معتقدند دولت جدید که با شعار اعتدال آمده است در عمل خلاف این شعار رفتار می کند و نمونه آن مطلب روزنامه شرق به وزیر ارشاد در خصوص حذف پسوند اسلامی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که نمایندگان خواستار موضع گیری وزیر ارشاد شدند گفت:اینکه بخواهیم درباره همه انتصاب ها نظر بدهیم روش درستی نیست.

نماینده مردم تهران اظهار داشت: اگر فرد متخلفی را در پستی قرار دهند اشکالی ندارد که مجلس اعتراض کند اما اینکه بخواهیم صرفا به خاطر گرایش سیاسی افراد به دولت انتقاد کنیم، درست نیست.

عضو فراکسیون رهروان ولایت تصریح کرد: باید قبول کنیم که ۹۵ درصد از حامیان روحانی اصلاح طلبان بودند . نمی توانیم به دولت روحانی الزام کنیم که شما باید حتما از اصولگرایان استفاده کنید.

این حامی دولت در ادامه افزود: طبیعی است که حق دولت استفاده از افراد شایسته از همه گروه هاست.

وی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر در خصوص اینکه نظر شما درباره انتصاب سخنگو و سفیر زن در وزارت خارجه چیست، گفت: بستگی به توانایی زن دارد اگر آدم توانایی باشد این موضوع می تواند آثار خوبی به همراه داشته باشد مخصوصا وقتی زنی با پوشش اسلامی در صحنه بین المللی اظهارنظر کند؛ این موضوع می تواند به نوعی ترویج مسئله حجاب هم باشد.

مطهری خاطر نشان کرد: اما اگر صرفا به این خاطر باشد که بخواهیم تظاهر کنیم ما از خانم ها در دولت استفاده کردیم و صرفا این اقدام نمایشی و تبلیغی باشد، کار خوبی نیست. به عنوان مثال اگر افرادی که برای این پست مطرح هستند همه در یک سطح باشند و یکی از آنها خانم باشد بنا به مصالحی مثلا تبلیغ یعنی اینکه بگوییم در جمهوری اسلامی خانم ها هم در مناصب بالای دولتی قرار دارند، اشکالی ندارد.

نماینده مردم تهران افزود: اما اگر خانمی ضعیف و ناتوان را صرفا برای نمایش بیاوریم، خوب نیست.

مطهری در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا خبر دارید چه گزینه هایی برای سخنگویی مطرح هستند، گفت: من شنیده ام خانم افخم مطرح است اما او را نمی شناسم.

وی همچنین در خصوص انتصاب یک خانم به عنوان سفیر گفت: این موضوع هم به توانایی فرد بستگی دارد، اگر واقعا سلسله مراتب را طی کرده و آدم توانایی باشد می تواند فرد مفیدی باشد.

مطهری در خصوص تخلف مالی دولت دهم و واریز ۱۶ میلیارد به حساب دانشگاه ایرانیان نیز گفت: این موضوع اگر صحت داشته باشد باید در محاکم قضایی مورد رسیدگی قرار بگیرد و در این خصوص هم دولت و هم دادستان به عنوان مدعی العموم می تواند شکایت کند.

عضو  فراکسیون رهروان ولایت افزود: این موضوع شوخی نیست، ۱۶ میلیارد جابه جا شده البته باید از قطعی بودن این خبر آگاه شویم.

وی در پاسخ به سئوالی در خصوص اینکه با توجه به مواضع سیاسی مجید انصاری، آیا وی را به عنوان معاون پارلمانی مناسب می دانید، گفت: به نظرم آقای انصاری گزینه خوبی است. وی تجربه خوبی در مجلس دارد، در کمیسیون برنامه و بودجه بوده و قدرت خوبی برای دفاع از لوایح دولت دارد، درباره طرح های مجلس نیز می تواند خوب اظهارنظر کند، در کل آقای انصاری آقای معتدل، خوب و منطقی است.

مطهری خاطر نشان کرد: شاید در ابتدا برخی نمایندگان به خاطر اصلاح طلب بودن انصاری ناراضی باشند اما فکر می کنم او در عمل می تواند نمایندگان را جذب کند و موثر باشد.

نماینده مردم تهران مجلس در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر که از وی پرسید آیا شما از بازداشت رحیمی معاون اول رئیس جمهور خبر دارید، گفت: من هم این خبر را شنیده ام.

عضو فراکسیون رهروان ولایت در پاسخ به سئوال دیگر مهر در خصوص اخبار جدید از شنود دفتر کارش افزود: هنوز خبر تازه ای به من نداده اند، من هم منتظر گزارش وزارت اطلاعات هستم، باید معلوم شود اینها چه کسانی بوده اند، با چه انگیزه ای و از کجا دستور گرفته اند، این موضوعات باید روشن شود.

مطهری همچنین در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر که از وی پرسید آیا قرار است بعد از اتمام بررسی ها، گزارشی به شما داده شود، گفت: در زمان آقای مصلحی به من این قول را دادند که گزارش بدهند اما عملی نشد.

 منبع: خبرگزاری مهر

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

65 - = 62