۱۳:۵۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۹

«مهرآفرین» دوباره برگشت

معاون اول رئیس‌جمهور در بخشنامه ای با اشاره به لغو چند مصوبه هیئت دولت دهم، توقف موقت اجرای مصوبات دولت پیشین را رفع و اجازه اجرای آنها را خطاب به وزارتخانه‌ها، سازمانها و ارگانها صادر کرد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهورمبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در بخشنامه جدیدی اجرای آن مصوباتی را که مغایر قانون تلقی نشدند را بلامانع دانست و در این راستا بخشنامه‌های گذشته مبنی بر توقف موقت اجرای برخی مصوبات از جمله مصوبات و تصمیم نامه‌هایی که از ۱/۳/۱۳۹۲ توسط دولت، کمیسیون‌های وزرا و نمایندگان ویژه یا شوراهای عالی صادر شده است و همچنین طرح مهر آفرین را کان لم یکن تلقی کرد.

در این بخشنامه از دستگاههای اجرایی خواسته شده چنانچه مفاد مصوبه‌ای را دارای بارمالی زاید بر اعتبار مصوب یا مغایر جهت‌گیری و مصالح کلی دولت و قوانین و مقررات مربوط تشخیص دادند پیشنهاد اصلاح یا لغو آنها را به هیئت دولت ارائه کنند.

بخشنامه‌های قبلی معاون اول رئیس‌جمهور که در بخشنامه جدید کان لم یکن تلقی شدند به شرح ذیل است:

۱-بخشنامه شماره ۱۰۷۳۹۳ مورخ ۱۵/۵/۱۳۹۲

نظر به ایرادهایی که در اجرای اصل ۱۳۸ قانون اساسی نسبت به طرح مهر‌آفرین (موضوع تصویب‌نامه شماره ۱۷۶۴۴۱/ت۴۸۷۰۲هـ مورخ ۳۰/۹/۹۱ و اصلاحات آن) اعلام شده است مقتضی است کلیه وزارتخانه‌ها، مؤسسات، سازمان‌ها، شرکت‌های دولتی، استانداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی؛ موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری از هرگونه استخدام و جذب نیروی انسانی، تبدیل وضعیت، نقل و انتقال و مأموریت، انتصاب و جابجایی کارکنان اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی یا هر عنوان دیگر و نیز اصلاح تشکیلات و ساختار اداری تا تصمیم‌گیری دولت نسبت به اصلاح مصوبات مربوطه اجتناب کنند.

۲- بخشنامه شماره ۱۰۷۳۹۴ مورخ ۱۵/۵/۱۳۹۲

نظر به اینکه تعداد قابل توجهی از مصوبات بر اساس اصول (۱۳۸ و ۱۷۰) قانون اساسی مورد ایراد یا ابطال قرار گرفته است، علیهذا لازم است کلیه وزراتخانه ها، سازمانها و موسسات و شرکت های دولتی و سایر دستگاه های اجرایی موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدما ت کشوری و موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی وابسته به دستگاه های مزبور اکیدا از تداوم اجرای مصوبات یاد شده و همچنین تصویب نامه ها و تصمیم نامه هایی که از ۱/۳/۱۳۹۲ توسط دولت، کمیسیون های وزراء و نمایندگان ویژه یا شوراهای عالی صادر شده و مراجع ذیربط نسبت به آن اظهار نظر نکرده اند و نیز از اجرای قراردادهایی که به استناد مصوبات فوق منعقد شده و نیز سایر قرار دادهایی که از طرف مراجع نظارتی از جمله دیوان محاسبات کشور و سازمان بازرسی کل کشور مورد اشکال قرار گرفته تا وضع مقررات جایگزین و یا اصلاحی یا تنفیذ حسب مورد خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
:::

۱ دیدگاه

  1. ahmad :

    با سلام و عرض خسته نباشید خدمت مدیریت سایت. جوانان ایران اسلامی بسیار خوشحال شدند که طرح مهرآفرین دوباره اجرا می شود. همه جامعه دوباره امیدوار شدند. شور و شوق بسیاری زیادی در خانوادهای جوانان ایرانی ایجاد شده. طرح مهرآفرین طرحی بسیار خوب و کاملی است و باعث کم شدن بیکاری می شود. از مسئولان دولت یازدهم و دیوان عدالت اداری بسیار ممنون هسستیم که طرح خوب مهرآفرین باز اجرا می شود. جامعه شاد شد با خبر اجرای طرح مهرآفرین در دولت آقای روحانی

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

62 - = 61