۱۱:۱۴ - ۱۳۹۲/۰۶/۳۰

مدرس حوزه علمیه قم: تا کلیه فروشی هست حج جایز نیست

یکی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم گفت: در شرایطی که عده ای در کشور به خاطر فقر و رفع مشکلاتشان کلیه می فروشند انجام حج عمره جایز نیست.

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): یکی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم گفت: در شرایطی که عده ای در کشور به خاطر فقر و رفع مشکلاتشان کلیه می فروشند انجام حج عمره جایز نیست.

آیت الله محمدرضا نکونام چهارشنبه ی گذشته در درس خارج فقه خود در مدرسه ی فیضیه قم با تاکید بر لزوم توجه به محتوای اسلام برای استقرار حکومت اسلامی گفت: در جامعه ی اسلامی باید به دنبال اجرای عدالت و رفع ظلم باشیم و الا با ظاهرسازی اسلامی و پخش همزمان اذان و نماز در سراسر جامعه و برافراشتن گلدسته و گنبد نمی توان به جامعه اسلامی رسید.

وی یکی از معیارهای جامعه ی اسلامی را توجه به فقرا و فقرزدایی دانست و با انتقاد از کسانی که دفعات متعدد به حج رفته اند، افزود: کسانی را می شناسم که بیش از ۴۰ حج واجب به جای آورده اند غیر از دفعاتی که به عمره رفته اند؛ یعنی اینها از پیامبر هم بیشتر حج به جا آورده اند؛ این در  در حالی است که  ما در کشورمان تعداد زیادی فقیر داریم که به سختی زندگی می کنند.

آیت الله نکونام در ادامه خاطر نشان کرد: در جامعه ای که افراد آن به خاطر رفع گرفتاری ها، کلیه می فروشند و به خاطر فقر دچار نقص عضو می شوند رفتن به سفر عمره جایز نیست. افراد هزینه ی حج عمره را به فقرا بپردازند تا مجبور نشوند کلیه بفروشند.

منبع: انصاف نیوز
:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

3 + 5 =