۱۴:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱

یاد شهید دستغیب در دل های عاشقان فضیلت زنده است

دستغیب به دستِ غیب‏نشینان ملکوت سپرده شد و در آغوش رفیق اعلى آرمید. او نمرده؛ که زندگانى جاوید در جرگه پرده‏نشینان قدس و عاشقان لقاء اللَّه یافت. از خدا بیخبرانى که همت بر قتل این رهبران فضیلت و رهروان به سوى محبوب گماشته‏اند با فضیلت و حق طلبى مخالفند. اینان گمان مى‏کنند با این حرکات غیر انسانى مذبوحانه در صف عاشقان شهادت و سوختگان در راه پیوستن به لقاء اللَّه شکافى پیدا مى‏شود.

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): شهید محراب، سید عبدالحسین دستغیب از یاران باوفا و انقلابى امام خمینى، نماینده امام و امام جمعه شیراز پس از یک عمر جهاد علمى، اخلاقى و سیاسى، در تاریخ ۲۰ آذر ۱۳۶۰ هنگام عزیمت براى اقامه نماز جمعه بر اثر انفجار بمب به وسیله یک تروریست منافق به شهادت رسید.

به همین مناسبت حضرت امام خمینی(س) در تاریخ ۱۴دی ماه ۱۳۶۰ به عنوان یادنامه و در تجلیل از این شهید عزیز متن فاخری به شرح ذیل را مرقوم داشته اند که تقدیم می شود:

23_6

بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏
پیشنهاد شد که در رابطه با یادواره شهید معظم حجت الاسلام و المسلمین مرحوم آقاى حاج سید عبد الحسین دستغیب – قدس سره- کلمه‏اى بنویسم.
یاد این شهید در دل عاشقان فضیلت و ملت وفادار ایران زنده است. مسجد و محراب و منبر شیراز نغمه ملکوتى این شهید راه اسلام را از یاد نمى برند. درسهاى انسان‏ساز ایشان که در قلب انسانهاى متعهد غوغا برپا مى‏کرد جاویدان است. دستغیب به دستِ غیب‏نشینان ملکوت سپرده شد و در آغوش رفیق اعلى آرمید. او نمرده؛ که زندگانى جاوید در جرگه پرده‏نشینان قدس و عاشقان لقاء اللَّه یافت. از خدا بیخبرانى که همت بر قتل این رهبران فضیلت و رهروان به سوى محبوب گماشته‏اند با فضیلت و حق طلبى مخالفند. اینان گمان مى‏کنند با این حرکات غیر انسانى مذبوحانه در صف عاشقان شهادت و سوختگان در راه پیوستن به لقاء اللَّه شکافى پیدا مى‏شود. اینان طعم ایمان به غیب و عشق به محبوب را نچشیده و شب‏پرگانى هستند که از وصل آفتاب گریزانند؛ و مردگانى هستند به صورت زندگان که با اعمال وحشیانه خود مى‏خواهند سد راه حقیقت کنند و اسلام عزیز را به خیال فاسد خود به تباهى کشند. خداوند قادر، اسلام بزرگ را فرو فرستاده و حفظ و نگهبانى آن را تضمین فرموده است. از خداوند تعالى رحمت براى شهیدان، خصوصاً این شهید معلم اخلاق و مُهذِّب نفوس خواستار، و براى بازماندگانشان صبر و اجر مسألت مى‏نمایم. و السلام على عباد اللَّه الصالحین.
هشتم ربیع الاول ۱۴۰۲/ ۱۴ دى ماه ۶۰- روح اللَّه الموسوی الخمینى‏» (صحیفه امام، ج۱۵، ص۴۶۳)

منبع: جماران

::::

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

+ 47 = 49