۰۸:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۲

پیام امام به خانواده‌های شهدای کردستان

سلام بر شهدای پاسداران انقلاب اسلامی و تمامی نیروهای مسلح متعهد اسلامی. و سلام بر خانواده‌های عزیز و قهرمانپرور آنان. و درود خداوند بر خانواده‌های شهدایی که با صبر و شکیبایی و مقاومت و با تقدیم عزیزان خود به خدا و اسلام بزرگترین حماسه‌های تاریخ معاصر را ترسیم کرده و می‌کنند. و درود بر تمام پاسداران اسلام که با خون خود و مشتهای مردانه انقلاب اسلامی را به ثمر رساندند.

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): سی و چهار سال پیش در چنین روزی ( ۲۲ مرداد ۱۳۵۹ / ۲ شوال ۱۴۰۰) امام خمینی پیامی خطاب به خانواده‌های شهدای کردستان صادر کردند.

متن کامل این پیام که در جلد ۱۳ صحیفه امام خمینی (صفحه ۱۰۸) آمده به شرح زیر است:

مکان: تهران، جماران

موضوع: تجلیل از شهدا

مخاطب: خانواده‌های شهدای کردستان (پاوه)

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر شهدای پاسداران انقلاب اسلامی و تمامی نیروهای مسلح متعهد اسلامی. و سلام بر خانواده‌های عزیز و قهرمانپرور آنان. و درود خداوند بر خانواده‌های شهدایی که با صبر و شکیبایی و مقاومت و با تقدیم عزیزان خود به خدا و اسلام بزرگترین حماسه‌های تاریخ معاصر را ترسیم کرده و می‌کنند. و درود بر تمام پاسداران اسلام که با خون خود و مشتهای مردانه انقلاب اسلامی را به ثمر رساندند. و درود بر تمام قوای مسلح متعهد اسلامی که با گرایش به انقلاب مقدس ایران و پشتوانه ملت عزیز کاخ ستمگری را واژگون کردند. ملت شریف ایران از شما خانواده‌های عزیز شهدای پاسدار قدردانی می‌کند؛ و بالاتر از این تقدیری است که از بارگاه مقدس خداوند متعال نصیب شما و همه شهدای اسلام و وابستگان به آنان خواهد شد. شهدای این انقلاب بزرگ چون شهدای صدر اسلام در پیشگاه مقدس ربوبی ارزشمند و مورد عنایت حق تعالی و اولیای اسلام هستند و خواهند بود. اینجانب به عنوان یک خدمتگزار و دعاگوی حقیر، خود و ملت را مرهون این عزیزان می‌دانم، و از خداوند بزرگ طلب رحمت و مغفرت برای همگان می‌نمایم. تاریخ، فداکاری این جوانان غیور متعهد را فراموش نمی‌کند، و نام نامی ملت عظیم ایران و فداکاران در راه اسلام در صفحات تاریخ ثبت و در چهره دهر ضبط است. والسلام علیکم و علی عبادالله الصالحین.

روح الله الموسوی الخمینی

:::::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

15 - 9 =