۱۲:۳۸ - ۱۳۹۲/۰۴/۳

شریعتی هر شب در انفرادی نماز شب می‌خواند

در کتاب خاطرات حجت الاسلام جعفری اصفهانی آمده است تصور ما این بود که دکتر فرد اوباشی است. در حالی که وقتی وی را به سلول انفرادی بردند، تا صبح بیدار می‌ماند عبادت می‌کرد، نماز شب می‌خواند؛ این برنامه همیشگی او بود.

خبرگزاری فارس: شریعتی هر شب در انفرادی نماز شب می‌خواند
«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): حجت الاسلام جعفری اصفهانی در کتاب خاطرات خود که توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی با تدوین ابراهیم عباسی منتشر شده است نقل می‌کند.

یکی از خاطرات من راجع به دکتر در زندان کمیته است. زندان کمیته، برج مانند بود که به دست سرتیپ زندی‌پور اداره می‌شد. آرایشگری آنجا بود که با زندانیان انس گرفته بود و همیشه سر صحبت را با آنها باز می‌کرد. از گرفتاری‌های آنها سئوال می‌کرد. یک روز که به آرایشگاه رفته بودم، از رفتار دکتر در این زندان برایم تعریف کرد و گفت: «شریعتی ۱۸ ماه در سلولی که در حال حاضر شما زندانی هستید، بود. تصور ما این بود که دکتر فرد اوباشی است. در حالی که وی تا صبح بیدار می‌ماند، عبادت می‌کرد.

نماز شب می‌خواند؛ این برنامه همیشگی او بود. هیچ وقت عبوس و گرفته نمی‌شد. دوستان و آشنایانی که به ملاقات وی می آمدند، شیرینی و میوه می‌آورند؛ دکتر آنها را در وضوخانه  می گذاشت تا زندانیان استفاده کنند.»

 

منبع: فارس

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

5 + 4 =