۱۹:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۴/۷

عارف:تشکیل یک حزب فراگیر در دست بررسی است

باید با برنامه ریزی مناسب 27 درصدی که در انتخابات شرکت نکردند را جذب کرد و مطالبات آنها را بررسی کرد/ باید سرمایه اجتماعی عظیمی که در جامعه ایجاد شده را حفظ کرد و از تجربه انتخابات 76 درس گرفت/ ما باید به سوی جامعه مدنی حرکت کنیم، جامعه ای که تشکل های مردم نهاد جایگاه بالایی در آن دارند.

dr aref«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):محمدرضا عارف گفت: تشکیل یک حزب فراگیر در دست بررسی است.

به گزارش ایلنا از یزد، محمدرضا عارف معاون اول دولت اصلاحات پنجشنبه شب ۶ تیرماه، در جمع پرشور مردم یزد که به منظور تقدیر از عملکرد وی در عرصه انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در سالن تربیت معلم شهید پاکنژاد یزد گردهم آمده بودند یاد و خاطره شهدای هفتم تیر،حضرت آیت الله صدوقی، خاتمی، سید جواد مدرسی، شهید منتظر قائم و مرحوم حجت الاسلام والمسلمین محمد علی صدوقی را گرامی داشت.

وی در سخنان خود با تشکر از مردم یزد که در روز ۱۹ خرداد حماسه‌ای آفریدند، تصریح کرد: من از بزرگواری مردم یزد تشکر می‌کنم، امیدوارم نماینده خوبی برای این مردم باشم. خود را مدیون این مردمان می‌دانم و به یزدی بودن خود افتخار می‌کنم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنان خود با تشکر از سایر کاندیداها و ستادهای انتخاباتی‌شان که به خلق حماسه در ۲۴ خرداد کمک کردند، گفت: مردم ما در این انتخابات کاری کارستان کردند.

وی افزود: کشور پیش از انتخابات ریاست جمهوری با تهدیدهای جدی روبرو بود. جوانان ما مایوس بودند ولی با خلق این حماسه بخش مهمی از تهدیدات از سر کشور گذشت و امروز جوانان ما بانشاط هستند.

عارف با بیان اینکه اولین فعالیت انتخاباتی خود را از خرداد ۹۱ در مراسم تقدیر از عملکرد علی اکبر اولیا نماینده مردم یزد در مجلس هشتم آغاز کرده است، گفت: با انتخاباتی که گذشت و تجربه‌ای که کسب شد به هیچ وجه نباید شاهد تکرار انتخابات سال ۸۴ و ۸۸ در آینده برای اصلاح طلبان بود.

وی افزود: در ابتدای حضور خود با چالش‌های زیادی از جمله اعلام زودهنگام کاندیداتوری، نمایندگی بخش امنیتی، حضور بدون کسب اجازه و حضور به عنوان نماینده بدلی اصلاح طلبان روبرو بوده است.

عارف افزود: بنده بنای پاسخگویی نداشتم و سعی کردم گذر زمان بسیاری از مسائل را حل کند.

وی گفت: نظام ما چون برخواسته از مردم است، می بایست نظرات آنها را در جهت گیری های نظام لحاظ کند.

عارف افزود: مردم به ما نشان داده اند که از طریق درون نظام خواستار تغییر هستند.

معاون اول دولت اصلاحات گفت: جریان هشت سال گذشته کشور در شان مردم ما نبود ومردم با حضور خود در این انتخابات خواستند تغییر جریان حاکم در کشور را رقم بزنند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با بیان این که نباید توهم شکست موجب دلسردی از حضور در عرصه انتخابات شود، گفت: هرچند توهم شکست به معنی نابودی یک جریان سیاسی است اما شکست مقدمه پیروزی است و ما بر این نکته تاکید داشتیم.

عارف افزود: اصلاح طلبان قانون اساسی، نظام و ارزش های آن را قبول دارند و این را با حضور خود در عرصه انتخابات ثابت کردند.

معاون اول دولت اصلاحات در ادامه ابراز امیدواری کرد تا با تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر حق الناس بودن آرا مردم،سلامت انتخابات در آینده نیز تامین و بیمه شود.

وی همچنین خطاب به اصلاح طلبان با تاکید براینکه باید عملکرد چهار ساله خود را بررسی و نقد کنند، گفت: باید عملکرد خود را به چالش کشاند و آن را به مردم ارائه کرد.

عارف همچنین با تبریک به دکتر روحانی به مناسبت پیروزی در انتخابات تاکید کرد: آقای روحانی رئیس جمهور همه از جمله کسانی است که در انتخابات شرکت کرده اند.

وی گفت: باید مطالبات مردم را پیگیری کرد و همه در راستای تحقق آنها با آقای روحانی همکاری کنند.

عارف با تاکید براینکه باید یک کاینه همدل و هماهنگ در دولت شکل گیرد تا بتواند پاسخگوی مشکلات کشور باشد، افزود: باید دست رئیس جمهور منتخب را در انتخاب همکاران خود باز گذاشت.

وی همچنین گفت: باید سرمایه اجتماعی عظیمی که در جامعه ایجاد شده را حفظ کرد و از تجربه انتخابات ۷۶ درس گرفت.

معاون اول دولت اصلاحات گفت: ما باید به سوی جامعه مدنی حرکت کنیم، جامعه ای که تشکل های مردم نهاد جایگاه بالایی در آن دارند.

عارف همچنین افزود: پیشنهاد تشکیل یک حزب فراگیر به بنده شده است که ساز و کارها و تمهیدات لازم در این باره در دست بررسی است.

وی گفت: باید حزبی تشکیل دهیم که با نبود افراد سرشناس از هم نپاشند بلکه مردم میدان دار آن حزب باشند.

معاون اول دولت اصلاحات همچنین تاکید کرد: باید با برنامه ریزی مناسب ۲۷ درصدی که در انتخابات شرکت نکردند را جذب کرد و مطالبات آنها را بررسی کرد.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که دولت تدبیر وامید کشور را بر روی ریل پیشرفت و عقلانیت قرار دهد.

در ابتدای این مراسم؛ علی اکبر اولیا رئیس ستاد انتخاباتی محمدرضا عارف در استان یزد، سید حمید کلانتری استاندار اسبق یزد، محمدعلی طالبی رئیس ستاد ائتلاف اصلاح طلبان دکتر روحانی در استان یزد، محمد دهستانی رئیس ستاد انتخابات دکتر روحانی در استان یزد، غلامعلی سفید رئیس ستاد انتخاباتی ایت اله هاشمی در استان یزد، حجت الاسلام محمد صدوقی یادگار امام جمعه فقید یزد به سخنرانی پرداختند و حضور آگاهانه مردم را در انتخابات ریاست جمهوری ستودند.

این مراسم همچنین با حضور بیت آیت الله خاتمی و نیروهای اصلاح طلب استان یزد و بالغ بر ۲ هزار نفر از جوانان همراه بود.

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

86 - = 77