۱۳:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۸

آیت‌الله صافی: وضع معیشتی مردم مناسب شأن جامعه اسلامی نیست

در تمام رشته‌ها به خصوص بحث سلامت مردم باید تلاش بسیاری کرد تا مبادا کسی در این وادی دچار مشکل باشد که حتی نتواند دارو برای بیماری خود تهیه کند. وضع فعلی سلامت مردم مناسب با شأن جامعه اسلامی و جمهوری اسلامی نمیباشد.

mobareze.ir - safi«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:

آیت‌الله صافی در دیدار دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور و برخی از مدیران این نهاد، با اشاره به گرفتاری​های معیشتی مردم در اطراف و اکناف کشور و دردآور بودن این مشکلات بیان داشتند: اگر چه زحمات و خدماتی در رابطه با معیشت مردم توسط این نهاد محترم و امثال آن در حال انجام است ولی انسان وقتی برخی از سختی‌های مردم در معیشت و اقتصاد را از گوشه و کنار کشور می‌شنود گریه‌اش می​گیرد. اصلاً نباید این وضعیت در جامعه اسلامی وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه جامعه مسلمانان، باید جامعه‌ای نمونه در خدمت‌رسانی به مردم باشد اضافه کردند: وضعیت معیشتی که الان در جامعه است، مناسب شأن جامعه مسلمان و مسلمانی نیست. باید وضعیت را طوری پیش برد که همه مسلمانان حتی در دورافتاده‌ترین جاها در رفاه باشند.

آیت‌الله صافی با اشاره به اینکه جامعه اسلامی باید دارای حیات طیبه باشد فرمودند: هر چه در یک جامعه، خدمت‌رسانی به فقرا و ضعفا بیشتر باشد آن جامعه زنده‌تر و دارای حیات بیشتر است و اگر این مسأله از یک جامعه رخت بربندد و یا کمرنگ باشد، آن جامعه را به جامعه‌ای مرده تبدیل خواهد کرد.

ایشان در ادامه این دیدار با بیان برخی از مشکلات سلامت کشور از جمله کمبود دارو و گرانی آن خطاب به حاضرین جلسه فرمودند: در تمام رشته‌ها به خصوص بحث سلامت مردم باید تلاش بسیاری کرد تا مبادا کسی در این وادی دچار مشکل باشد که حتی نتواند دارو برای بیماری خود تهیه کند. وضع فعلی سلامت مردم مناسب با شأن جامعه اسلامی و جمهوری اسلامی نمیباشد.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه تمام شیعیان، عیال امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه الشریف هستند اضافه کردند: این مسأله‌ای که بارها گفته‌ام شیعیان، عیال حضرت ولیّعصر عجل‌الله تعالی فرجه الشریف هستند مبالغه نیست. واقعاً اگر کسی از شیعیان آن حضرت در سختی و ناراحتی باشد، اول کسی که ناراحت و غمگین می‌شوند خود آن حضرت علیه‌السلام هستند و اگر کسی در راه خدمت به مردم قدم بردارد، اول کسی که مسرور میشوند باز هم خود آن حضرت‌اند. شما سعی کنید رضایت آن حضرت را جلب و آن امام عزیز را مسرور و خشنود نمایید.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

+ 72 = 75