۱۱:۱۶ - ۱۳۹۲/۰۴/۹

اظهار شرمندگی سخنگوی وزارت خارجه در مورد جانبازان شیمیایی

«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام)

«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):همزمان با هشتم تیرماه«روز ملی مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی» با حضور تعدادی از مصدومان و جانبازان شیمیایی، یاد شهدای بمباران شیمیایی شهر سردشت در «موزه‌ صلح» تهران گرامی داشته شد.

به گزارش خبرنگار سرویس «فرهنگ‌حماسه» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مراسم، سیدعباس عراقچی، سخنگوی وزارت امور خارجه و سفیر پیشین ایران در کشور ژاپن گفت:دیدار با جانبازان شیمیایی برای من زیارت بود.زمانی که سفیر ایران در ژاپن بودم هر سال جانبازان شیمیایی ما برای گرامیداشت خاطره‌ هیروشیما به این کشور می‌آمدند. حضور آن‌ها در ژاپن بسیار مؤثر و مفید بود و معتقدم که هر کدام از این عزیزان در کشور ژاپن خودشان یک سفیر برای جمهوری اسلامی ایران و نماینده‌ای از رزمندگان و به خصوص از جانبازان شیمیایی بودند.

وی افزود: نفس حضور آن‌ها یک دنیا حرف بود چرا که دیدارها و سفرهایی که انجام می‌دادند مظلومیت رزمندگان ایران و جانبازان و مصدومان هشت سال دفاع مقدس را به نمایش می‌گذاشت.

عراقچی گفت: در وزارت امور خارجه شرمنده‌ایم چرا که این مجموعه موفق نبود حقانیت جانبازان و مصدومان شیمیایی را در عرصه‌ بین‌الملل به اثبات برساند. این نتیجه‌ ظلم‌ها، تهدیدات و تبلیغات رسانه‌هایی است که نمی‌خواستند مظلومیت جانبازان شیمیایی به اثبات برسد.

وی در پایان سخنانش گفت: امیدواریم همراه با «انجمن حمایت از قربانیان سلاح‌های شیمیایی» و مجموعه‌ موزه‌ صلح بتوانیم در خدمت جانبازان شیمیایی باشیم.

در بخشی دیگری از این مراسم، کتاب «آسیب میکروسکوپی خردل گوگردی» نوشته دکتر حسین الیاسی رونمایی شد.

همچنین جانباز شیمیایی ۷۰ درصد، عبدالله نورانی بیانیه قربانیان سلاح‌های شیمیایی را به مناسبت سالروز بمباران شیمیایی شهر سردشت قرائت کرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

92 - 88 =