۱۷:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۶/۴

جانشین سلطانیه تعیین شد

منابع مطلع گفتند دکتر سلطانیه اوایل هفته آینده در تهران خواهد بود.

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

اخبار واصله نشان‌دهنده آن است که انتصاب مدیر کل خلع سلاح وزارت خارجه به عنوان سفیر ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قطعی شده است.

خبرهای دریافتی حکایت از آن دارد که رضا نجفی رئیس اداره خلع سلاح وزارت امور خارجه به عنوان سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین منصوب شده و به زودی به این شهر عزیمت خواهد کرد.

وی جایگزین علی‌اصغر سلطانیه می‌شود که در ۸ سال گذشته به عنوان نماینده ایران در آژانس خدمات بسیار برجسته‌ای به مدیریت پرونده هسته‌ای ایران کرده است.

منابع مطلع  گفتند دکتر سلطانیه اوایل هفته آینده در تهران خواهد بود.

عباس عراقچی هفته گذشته انتصاب نجفی به عنوان سفیر ایران در آژانس را شایعه خوانده بود ولی خبرهای تکمیلی از درستی این شایعه حکایت می‌کند.

اگرچه کارشناسان در تهران از نجفی به عنوان «یک کارشناس خبره» یاد می‌کنند اما برخی از آنها عقیده دارند با توجه به حساسیت پست نمایندگی ایران در آژانس و شایستگی و مهارتی که سلطانیه در این سمت از خود نشان داده بود، بهتر آن بود که تا زمانی که این پرونده روی میز آژانس است، سلطانیه در وین باقی بماند.

همچنین برخی کارشناسان می‌گویند این انتصاب نشان‌دهنده آن است که تیم مدیریت‌کننده پرونده هسته‌ای ایران در وزارت خارجه دولت دکتر حسن روحانی تصمیم دارد از وزن بخش فنی و حقوقی در این پرونده کاسته و به وزن جنبه سیاسی موضوع که قاعدتا در مذاکرات با ۱+۵ پیگیری خواهد شد،‌ بیفزاید.

منبع: ایران هسته ای
:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

99 - 91 =