۱۴:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۱

فرانسه هم از حمله به سوریه عقب‌نشینی کرد

دفتر ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد، این کشور نیز با تبعیت از سیاست آمریکا برای حمله به سوریه منتظر تایید پارلمان می ماند این در حالی است که فرانسوآ اولاند برای اعلام جنگ نیازی به تایید پارلمان ندارد.

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): دفتر ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد، این کشور نیز با تبعیت از سیاست آمریکا برای حمله به سوریه منتظر تایید پارلمان می ماند این در حالی است که فرانسوآ اولاند برای اعلام جنگ نیازی به تایید پارلمان ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پس از آنکه باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که در واکنش به حملات شیمیایی در سوریه باید دست به اقدامات نظامی زد، پاریس در عین حفظ استقلال خود از واشنگتن تبعیت کرد.

فرانسه تنها کشوری است که بیش ترین تمایل را برای پیوستن به آمریکا در حمله نظامی علیه دولت بشار اسد نشان می دهد. آمریکا مدعی است که در پی حملات شیمیایی ۲۱ اوت حکومت سوریه به غیرنظامیان حومه دمشق ۱۴۲۹ تن از جمله ۴۰۰ کودک کشته شده اند.

یکی از مقامات دفتر ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد، اوباما پیش از سخنرانی درباره سوریه در خارج از کاخ سفید ابتدا تصمیم اش را به صورت تلفنی برای فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه توضیح داد. فرانسه اشاره کرد که در حال حاضر تصمیم گرفته تا پارلمان فرانسه را روز چهارشنبه فراخواند تا درباره حمله به سوریه مذاکره کنند.

این مقام که خواست نامی از وی برده نشود، گفت: این دو رئیس جمهور بر تمایل مشترک خود برای حمله به سوریه بار دیگر تاکید کردند و تایید کردند که حکومت اسد مسئول این حملات شیمیایی است.

فرانسوا اولاند بر خلاف انگلیس نیازی به اجازه پارلمان کشورش برای دستور حمله به سوریه ندارد. مقامات فرانسه اعلام کرده اند که نیروهای مسلح این کشور آماده دستور حمله اولاند هستند.

منبع: پارسینه
:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

9 + 1 =