۲۰:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۲

عارف: برخی رسانه‌های کذایی بدنبال مصادره آرای مردم هستند

معاون اول دولت اصلاحات با انتقاد شدید از مصادره آرای مردم توسط برخی گروها و رسانه‌های خاص ،گفت:کسانی که هیچ نقشی در پیروزی گفتمان اصلاح‌طلبی –اعتدال‌گرا در انتخابات ریاست جمهوری نداشتند در تلاشند رای مردم را در رسانه‌های کذایی خود مصادر کنند که البته با شکست مواجه خواهند شد.

برخی رسانه‌های کذایی بدنبال مصادره آرای مردم هستند

«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

دکتر محمدرضا عارف در همایش «سپاس عارف» که به منظور تجلیل از خردورزی سیاسی وی و تقدیر از فعالان ستاد انتخاباتی عارف در مجتمع فرهنگی نصر مشهد برگزار شد، با تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) با بیان اینکه افتخار بزرگی است که در جوار بارگاه امام رضا(ع) در جمع اصلاح طلبان قرار دارم،گفت: همواره در میان استان‌ها به خراسان‌رضوی نگاه ویژه‌ای داشته و دارم. در زمان تبلیغات انتخابات با وجود اینکه تعداد زیادی از استان‌ها را نتوانستم بروم اما افتخار سه سفر به خراسان‌رضوی را داشتم و هر بار که می‌آمدم انگیزه مضاعف در من حاصل می‌شد.

عارف با بیان اینکه در سالیان اخیر فضای تنگ نظرانه بر کشور حاکم بود، خاطرنشان کرد: فضای تنگ نظرانه بر کشور هیچ ارتباطی با جهت گیری اصلی نظام و انقلاب نداشت. ایجاد فضای این چنینی و برخوردهایی که با اصلاح طلبان شد سبب توهم شکست بر جریان اصلاح‌طلبی را وارد کرد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، تفکر اصلاح طلبی را تفکر انقلاب اسلامی دانست و افزود: من تفکر اصلاح‌طلبی را همان تفکری می‌دانم که در بهمن سال ۵۷ سبب پیروزی انقلاب اسلامی شد.

عارف یادآور شد: بارها اعلام کرده‌ام که در فضایی که توهم شکست بر جریان اصلاح‌طلب وارد بود تنها راه برون رفت از این شرایط حضور در انتخابات است است. معاون اول دولت اصلاحات با تاکید بر اینکه اصلاح طلبی مطالبه عمومی جامعه است، تصریح کرد: غرور کاذب مقدمه شکست یک جریان سیاسی است نباید یک جریان سیاسی بعد از پیروزی در انتخابات دچار غرور شود. وی با یادآوری حوادث انتخابات ۸۸ گفت: در زمینه حوادث سال ۸۸ بارها با دوستان اصولگرا صحبت داشته‌ایم که باید یک درصد خطای خود را بپذیرند و همچنین به جریان اصلاحات نیز یک درصد حق دهند، اما آنان قبول نکردند.

عارف با بیان اینکه به اینکه جان بی‌ارزش و یک شخصیت ناقابل خود را در خدمت انقلاب گذاشته‌ام، تصریح کرد: با وجود مشکلات فراوان تاکید بر این داشتم که باید حضور داشت تا گفتمان اصلاح طلبی با عنوان گفتمان انقلاب معرفی شود. اصلاح‌طلبان در استان‌های کشور از حیث حاکمیت توهم شکست و یا هزینه‌هایی که بابت این هواداری داده بودند، نسبت به برپایی ستادهای انتخاباتی در ابتدا بی‌رغبت عمل می‌کردند که در مدت زمان کوتاهی مرتفع شد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: خدا را شکر حماسه سیاسی در انتخابات ۹۲ خلق شد و حضور بیش از ۷۰ درصدی مردم پای صندوق‌های رای استنادی بر ادعای خلق حماسه سیاسی است.

عارف با بیان اینکه سد ناامیدی اصلاح‌طلبان در انتخابات ۹۲ شکست، خاطرنشان کرد: ایجاد امید دوباره به منزله سرمایه اجتماعی بوده و اکنون بایداز این سرمایه اجتماعی محافظت شود. وی با ابراز خرسندی از اینکه یکی از حسن‌های انتخابات ۹۲، احساس پیروزی در تمام بخش‌ها و جریان‌ها است، تصریح کرد: پس از انتخابات ۹۲ شاهد آن هستیم که هیچ فرد و جریان سیاسی احساس شکست نمی‌کند و همه خود را پیروز میدان رقابت می‌دانند. معاون اول دولت اصلاحات ضمن تاکید بر آسیب شناسی دوران اصلاحات این سوال را مطرح کرد که چرا دوم خرداد ۷۶ به سوم تیر ۸۴ تبدیل شد؟

وی در پاسخ به این سوال عدم حفاظت از سرمایه اجتماعی خلق شده در دوم خرداد ۷۶ را دلیل حادث شدن سوم تیر ۸۴ دانست و تاکید کرد پیروزی بدست آمده در انتخابات ۹۲ اگر با درایت مدریت شود مطمئنا در انتخابات های بعدی تکرار خواهد شد. عارف با انتقاد شدید از مصادره آرای مردم توسط برخی گروها و رسانه‌های خاص ،گفت:کسانی که هیچ نقشی در پیروزی گفتمان اصلاحطلبی –اعتدال‌گرا در انتخابات ریاست جمهوری نداشتند در تلاشند رای مردم را در رسانه های کذایی خود مصادر کنند که البته با شکست مواجه خواهند شد.

معاون اول دولت اصلاحات با بیان اینکه مسیر ۸ ساله اخیر قابل تکرار نیست تاکید کرد: هیچ راهی جز بسط و گسترش گفتمان اصلاح طلبی نداریم.اصولگرایان با تمام قدرت ۸ سال زمام امور کشور را بر عهده داشتند نتیجه اش اخلاق گریزی در نسل جوان بود. وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: اصولگرایان با بی اخلاقی تمام در اواخر عمر دولت فعلی سعی کردند حساب خود را از دولت جدا کنند ولی با مردانه پای دولت می ایستادند و پاسخگوی افکار عمومی بودند.

عارف در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تحلیل های مردم حتی در روستاها از بسیاری از مدعیان اهل سیاست عمیق و پخته تر بود،اظهار داشت:دولت یازدهم باید به طور جدی به مطالبات مردمی توجه و پیگیری کند؛ البته انتظار معجزه نیست باید قبول کرد برخی مشکلات ظرف یک ماه و دو ماه حل نمی‌شود و مسئله مهم این است که باید به دولت آقای روحانی کمک کرد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: باید بگذاریم آقای روحانی با عنوان رئیس دولت افراد مورد نظر خود را در سطوح مختلف انتخاب کند و هر فردی که وارد کابینه یازدهم شد باید وحدت و انسجام را در راس اهداف خود قرار دهد.

عارف از انتشار کتابی با محوریت ایمیل‌ها، پیام‌ها و نامه‌های رسیده به وی در یک ماه انتخابات خبر داد و گفت: این کتاب را منتشر می‌کنم تا توده مردم درباره من قضاوت کنند. وی اظهار کرد: جریان های سیاسی نباید به دنبال حضور حداکثری مردم باشند بلکه باید به دنبال حضور ۱۰۰درصدی باشد؛ باید برای ۲۷ درصدی که رای نداده‌اند چاره اندیشی کرد. معاون اول دولت اصلاحات با تاکید بر نهادینه شدن آزادی بیان در کشور از اینکه طی سالیان اخیر نویسندگان و اساتید دانشگاه برای بیان دیدگاه های خود با محدودیت های روبرو بودند انتقاد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر بها دادن به تشکلهای مردم نهاد در کشور،خاطرنشان کرد:یکی از دستاوردهای انتخابات ریسات جمهوری این بود که نشان داد تحزب یک ضرورت در کشور است .در کشور ما نه حاکمیت دنبال تحزب است نه مردم و اگر بخواهیم قانون اساسی بدرستی اجرا شود هیچ راهی جز تحزب نداریم. عارف با اشاره به تحلیل کشورهای غربی از نتایج انتخابات ۸۸ و ۹۲ گفت: به اعتقاد کشور های غربی انتخابات ۸۸ امنیت ملی کشور را تهدید کرده و انتخابات ۹۲ سبب تقویت امنیت ملی شد که باید این تحلیل ها مورد توجه قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه شرایط کشور ایجاب می کند تحزب در کشور شکل بگیرد، گفت: بعد از برگزاری انتخابات یکی از مطالبات گروه های مختلف از اینجانب تشکیل حزبی فراگیر در کشور که دوستان ما در حال بررسی هستند که آیا ضرورت دارد حزب جدیدی تشکیل شود و یا اینکه احزاب موجود را تقویت کنییم که انشاالله نتیجه این بررسی ها به اطلاع مردم عزیز کشور خواهد رسید.

منبع: بهار نیوز

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

91 - = 88