۱۱:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۹

کابینه تحمیلی کابینه نامرادی‌ها و ناکامی‌هاست

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام)

کابینه تحمیلی کابینه نامرادی‌ها و ناکامی‌هاست

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

اسماعیل حسین پور نوشت:

دکتر علی شریعتی در جمله حکیمانه‌ای می‌گویند:«درجایی که مردم حضور ندارند سخن گفتن از مردم دروغ است» و این جمله پرمغز در این روزها و روزگار مصداق حال ماست. ما که کشورمان با تکیه بر آرا و رأی مردم شکل گرفته است و شعار تابناک «استقلال- آزادی- جمهوری اسلامی» هنوز زنده تر از قبل در باور ما نفس تازه می‌کند باید بپذیریم که جمهوریت و اسلامیت جان نظام است.

درد زمانی است که این مردمِ هر درد را تاب آورده و در عرصه دفاع از نظام خوش درخشیده، با چشم‌های خود می‌بینند برخی ناراستان بیگانه با مردم که تنها هنرشان بدنام ساختن همین مردم است و از «رحماءبینهم» در باورشان خبری نیست؛ حالا هر روز به بهانه ای رئیس جمهور منتخب را مورد هجمه قرار می‌دهند تا به خواسته‌های آنها در انتخاب وزرا تن دهد.

رئیس جمهور منتخب شاید این روزها یکی از مظلومترین افرادی است که در برابر بسیاری از زیاده خواهی‌ها و خط و نشان کشیدن‌های برخی افراد غیر مسؤول و نشریات خاص، با مشی اعتدال گرایانه و با صبر و سکوتش درحال برنامه ریزی برای فردای کشور است. این حق طبیعی رئیس جمهور منتخب است که خود در چینش نیروهای کابینه نقش آفرین باشد. خودش افرادی را انتخاب کند که فردا درقبال عملکردشان پاسخگو باشد.

بی شک کابینه تحمیلی کابینه خیره سری هاست، کابینه نامرادی‌ها و ناکامی هاست، کابینه نا امیدی هاست و این خیانت به رأی و امید مردم است. چه مظلومیتی از این بالاتر که مردمی که رئیس جمهورشان را انتخاب کرده اند خواستار عدم دخالت برخی افراد غیر مسؤول در انتخاب وزرا شوند؟ چه مظلومیتی از این بالاتر آنان که نتوانستند اندیشه شان را راهی پاستور کنند مدعی کابینه رییس‌جمهور منتخب شده اند و امروز به دنبال سهم خواهی هستند و با تحدید و تهدید‌های پیاپی خود به دنبال اثرگذاری بر انتخاب روحانی در ترکیب کابینه هستند.

مردم به کابینه روحانی سخت امید بسته اند، حضور کابینه توانمند روحانی را در حد توان گره گشای مشکلاتشان می‌دانند. بر این باورند که این کابینه با بهره گیری از نظرات خردمندانه بزرگان نظام می‌تواند بسیاری از تهدیدهای داخلی وخارجی را به فرصت تبدیل کند، می‌تواند کشور را از سخت ترین گردنه‌ها با درایت وتدبیر عبور دهد. روحانی باید بدون اثرپذیری از افراد زیاده خواه، خود ابتکار عمل را به دست بگیرد و با «نه» گفتن به این افراد که فاقد پایگاه و جایگاه مطلوب در بین مردم هستند، کابینه ای همسو با اهداف و برنامه‌های خود، وفادار به نظام وانقلاب و صادق با مردم را برگزیند و نباید نگران رأی اعتماد مجلس باشد چرا که مجلس برخاسته از اراده مردم بر مدار عقلانیت گام بر می‌دارد و طبق میل برخی افراد که از کلام شان یاس ودلمردگی می‌بارد حرکت نمی کند.

کابینه روحانی نشانگر این است که چه قدر به رأی مردم تن می‌دهیم. نشانگر میزان پای بندی ما به آراء مردم است و ضرورت دارد رسانه‌ها با تبیین ضرورت استقلال رأی روحانی در انتخاب همکارانش، ضمن مشورت دهی به این منتخب مردم و نقش آفرینی به منظور ایجاد روحیه امید و وحدت در بین مردم، به دور از جنجال‌های رسانه ای به یاری روحانی بشتابند تا این منتخب مظلوم مردم حداقل خود بتواند همکاران خود را انتخاب کند.

آنان که با غوغا سالاری به دنبال تحمیل نیروهای خود در کابینه روحانی هستند باید خوب بدانند که مردمِ رأی داده به مشی روحانی نمی پذیرند رئیس جمهور پایبند به آرمان بلند مردم باوری با این امر و نهی‌های رایج چشم بر این همه رنگین کمان امید پدیدار شده در آسمان دل مردم ببندد. روحانی به احتمال فراوان به خوبی می‌داند این همه شور و نشاط سیاسی ایجاد شده در کشور را چگونه مدیریت کند و سرفرازانه از این اولین چالش بزرگ سربلند بیرون آید. همه ما نیز که به او اعتماد کردیم و نامش را در برگه‌‌های آرای‌مان نوشتیم و به صندوق‌ها انداختیم امیدواریم.

منبع: بهار نیوز

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

- 1 = 3