۱۷:۴۳ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۳

رئیس جمهور دولت یازدهم در پیشگاه قرآن سوگند یاد کرد

«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): مراسم تحلیف حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور یازدهم عصر یکشنبه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد و رئیس جمهور جدید در کنار رئیس قوه قضائیه سوگند یاد کرد. بسم الله الرحمن الرحیم “من به عنوان رئیس جمهور در پیشگاه قرآن کریم و در برابر ملت ایران به [...]

tahlif«مبارزه» (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام):

مراسم تحلیف حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور یازدهم عصر یکشنبه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد و رئیس جمهور جدید در کنار رئیس قوه قضائیه سوگند یاد کرد.
بسم الله الرحمن الرحیم

“من به عنوان رئیس جمهور در پیشگاه قرآن کریم و در برابر ملت ایران به خداوند قادر متعال سوگند یاد می کنم که پاسدار مذهب رسمی و نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی کشور باشم و همه استعداد و صلاحیت خویش را در راه ایفای مسئولیت هایی ‌که بر عهده گرفته‌ام، به کار گیرم و خود را وقف خدمت به مردم و اعتلای کشور، ترویج دین و اخلاق، پشتیبانی از حق و گسترش عدالت سازم و از هرگونه خودکامگی بپرهیزم و از آزادی و حرمت اشخاص و حقوقی که قانون اساسی برای ملت شناخته است، حمایت کنم. در حراست از مرزها و استقلال سیاسی و اقتصادی و فرهنگی کشور از هیچ اقدامی دریغ نورزم و با استعانت از خداوند و پیروی از پیامبر اسلام و ائمه اطهار علیهم السلام قدرتی را که ملت به عنوان امانتی مقدس به من سپرده است همچون امینی پارسا و فداکار نگاهدار باشم و آن را به منتخب ملت پس از خود بسپارم .”

رئیس جمهور سپس متن سوگندنامه خود را امضا کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

:::

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

+ 63 = 66