۱۸:۳۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۸

پزشکیان: چرا منتقدان درباره فقر و بیکاری فریاد نمی‌زنند؟

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): دکتر مسعود پزشکیان با بیان این که برخی در مجلس به بیراهه می‌روند، گفت: چرا کسانی که در مجلس درباره موضوعاتی مانند مذاکرات هسته‌ای و ژنو انتقاد و داد و بیداد می کنند، درباره افول شاخص های مهم جامعه و رشد فقر و بیکاری فریاد نمی‌زنند. نماینده تبریز در [...]

مبارزه (رسانه تحلیلی خبری دانشجویان خط امام): دکتر مسعود پزشکیان با بیان این که برخی در مجلس به بیراهه می‌روند، گفت: چرا کسانی که در مجلس درباره موضوعاتی مانند مذاکرات هسته‌ای و ژنو انتقاد و داد و بیداد می کنند، درباره افول شاخص های مهم جامعه و رشد فقر و بیکاری فریاد نمی‌زنند.

نماینده تبریز در مجلس در گفت وگو با ایرنا، درباره سوالات برخی نمایندگان از تیم مذاکره کننده هسته‌ای افزود: بطور قطع تیم مذاکره کننده قبل از حضور در مذاکرات هماهنگی های لازم را با دفتر مقام معظم رهبری انجام داده است.

وی تصریح کرد: ما باید این راهی را که آغاز کرده‌ایم، ادامه دهیم و سعی کنیم نگاه منفی را که برخی‌ها از ایران در خارج ایجاد کرده‌اند ، از بین ببریم.
وزیر دولت اصلاحات با بیان اینکه در این مسیر نباید به حرف‌های برخی‌ها در داخل و چند کشور خاص در خارج توجه کرد، گفت: نباید به صحبت‌های برخی از کشورهایی هم که می‌خواهند ما را تحریک کنند، گوش داد.
وی با تاکید بر اینکه باید دیدگاه مجموعه ملل و کشورهای دنیا را درباره ایران تغییر دهیم، خاطرنشان کرد: آنها نباید ما را کشوری جنگجو و غیرمنطقی بدانند.
پزشکیان با اشاره به اینکه باید با تمامی کشورهای دنیا تعامل داشته باشیم، اظهار داشت: حالا رابطه نداشتن با یکی دو تا از کشورها زیاد مهم نیست، زیرا آنها را اصلا به رسمیت نمی‌شناسیم.
وی گفت: نباید وقتی در مجامع جهانی قرار است درباره ما رای گیری شود، فقط یکی یا دو کشور به ما رای دهند که این یعنی مسوولان در سال های گذشته دیپلماسی درستی نداشتند.
این نماینده اصلاح طلب مجلس تاکید کرد : هنر دیپلمات‌های ما باید این باشد که کشورهای دیگر را به همراهی با ملت ایران ترغیب کنند.
وی افزود: زمانی افرادی بودند که قطعنامه‌ها را کاغذ پاره‌ای می‌خواندند، اما حالا دولت و کشور تمامی تلاش خود را انجام می‌دهد تا این کاغذ پاره‌ها اجرا نشود، زیرا همه دیدیم که کاغذ پاره نبودند، بلکه برعکس، ما در حال زدن حرف‌های بلند غیرمنطقی و غیرکارشناسانه بودیم.
وی با ابراز تاسف نسبت به این که تاوان حرف‌های غیرکارشناسانه درگذشته را مردم و جوانان داده اند، ادامه داد: نسل جوان ما در حال پیر شدن است و متاسفانه نتوانستیم طی سال‌های گذشته برای آنها کار مناسب ایجاد و از آنها در مراکز درمانی و بیمه‌ای پشتیبانی کنیم.
وزیر بهداشت در دولت اصلاحات درباره تذاکرات بسیار زیاد برخی نمایندگان به هیات مذاکره کننده ایرانی با ۱+۵ تصریح کرد: درد ما اگر مردم باشد آن وقت باید درباره این رفتارهای خود پاسخ دهیم که چرا درباره بیکاری، اشتغال، توسعه نیافتن و تورم در جامعه، نماینده‌ای در مجلس فریاد نمی‌زند.
وی گفت: چرا جوانان کشور ما مانند شمع در جامعه در حال سوختن و آب شدن هستند و کسی صدایش در نمی‌آید و خواستار محاکمه و سوال از مقصران این وضعیت نمی‌شوند.
وی تصریح کرد: هرکس می‌خواهد هر حرفی بزند و چوب لای چرخ دولت و مذاکرات بگذارد، این کار را بکند، اما مردانگی کند و درباره کاهش انواع شاخص های زندگی مردم نیز فریاد بزند و آن را نادیده نگیرد.
منبع: پایگاه خبری انصاف
::::
برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید:

*

61 + = 65